Benecko v Krkonoších nabízí zimní i letní turistiku

9. únor 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  3062 zobrazení  262 slov

Benecko je rekreační středisko středních Krkonoš vhodné pro zimní i letní turistiku. Kromě sjezdovek a moderní čtyřsedačkové lanovky se tu nachází mnoho ubytovacích zařízení.

Benecko v Krkonoších nabízí zimní i letní turistikuBenecko v Krkonoších nabízí zimní i letní turistiku

Benecko nacházející se v nadmořské výšce 750-1000 m n.m. je orientováno takřka exkluzivně na turistický ruch a související aktivity. Středisko je vzdáleno pouhých 12 km od Špindlerova Mlýna a 8 km od Vrchlabí.

Reklama

Dominantou okolí obce je nejstarší kamenná rozhledna Žalý, z které se dá rozhlédnout na krásné panorama Krkonoš s Kotlem (1435 m n.m.). Vidět jsou ale i Orlické hory, Zvičina, Český Ráj, Kozákov, Ještěd a Jizerské hory. A z Benecka je to navíc jen 15 km k pramenu řeky Labe.

Benecko v zimě nedostatkem sněhu netrpí, proto je vyhledávaným lyžařským střediskem. Postavena je tu čtyřsedačková lanovka a dalších 11 lyžařských vleků všech obtížností. Středisko nabízí upravované běžecké stopy. Je vhodné pro procházky a vyjížďky romantickým koňským spřežením.

Krkonoše jsou ale oblíbeným místem pro turistiku a dovolenou i v létě. Benecko je tak ideálním místem pro cykloturistiku či běžecké túry. Výlety a projížďky na horských kolech po značených cestách rozkvetlými horskými loukami a lesy jsou stvořené pro aktivní odpočinek.

Tomu odpovídá i hustá síť hotelů či penzionů, které zpříjemňují ubytování na horách. Levnou a kvalitní možností apartmány.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x