Bílá v Beskydech letos otevře novou 10 km běžeckou trasu

2. říjen 2010  MediaShow.cz Pešout  Česko  2672 zobrazení  275 slov

Lyžařský areál v Bílé v Beskydách se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice. Je využíváno zejména lidmi ze Vsetína nebo Frýdku-Místku či slovenské Žiliny.

Bílá v Beskydech letos otevře novou  10 km běžeckou trasuBílá v Beskydech letos otevře novou 10 km běžeckou trasu

Ski areál se rozkládá se v bezprostřední blízkosti státní silnice 1. třídy č.56 z Frýdku-Místku, vedoucí směrem na hranici se Slovenskem na Bumbálce. Přímo na tuto silnici navazují parkoviště areálu s kapacitou cca 550 vozidel.

Reklama

Lyžařský areál je tvořen řadou sjezdových tratí od střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí areálu je Snowpark pro snowboarding, umístěný na sjezdovce č. 5 v jižní části areálu. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány technickým sněhem. Některé sjezdovky jsou vybaveny i umělým osvětlením, umožňujícím kvalitní večerní lyžování.

Příznivci běžeckého lyžování mohou využít dva upravované běžecké okruhy o délce 20 a 33 a 10km, napojené na stávající turistické trasy Beskyd. V areálu jsou provozovány lyžařské školy i pro ty nejmenší začínající lyžaře a ski servis a půjčovna lyžařského vybavení jak pro sjezdové lyžování, tak i pro snowboarding a běh na lyžích.

Areál je plně vybaven kvalitním zázemím stravovacích služeb a ubytovacích možností, jejichž kapacita je doplněna i dalšími zařízeními v blízkém okolí. Novinkou pro sezónu 2010 - 2011 je nová běžecká trasa délky 10 km navazující na parkoviště na Samčance ve Starých Hamrech.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil