Centrální Krkonoše se chlubí zejména Špindlerovým Mlýnem

11. únor 2012  MediaShow.cz Pešout  Česko  2552 zobrazení  421 slov

Lyžování v Krkonoších patří mezi vyhledávané a lyžařská střediska nabízejí skutečný komfort. Centrální část pohoří se chlubí zejména Špindlerovým Mlýnem a

Centrální Krkonoše se chlubí zejména Špindlerovým MlýnemCentrální Krkonoše se chlubí zejména Špindlerovým Mlýnem

Centrální Krkonoše zahrnují střediska Horní Mísečky, Lánov, Strážné, Špindlerův Mlýn a Vrchlabí.

Reklama

Středisko Horní Mísečky je položené v klidné oblasti obce Vítkovice ve výšce 1 000 m n.m. a svou atmosférou je vhodné pro rodinnou rekreaci. Lanová dráha Medvědín, která vede do nadmořské výšky 1 270 m n.m., je ideálním spojením Horních Míseček se Špindlerovým Mlýnem. Nachází se zde sjezdové tratě všech obtížností pro náročné i začátečníky.

Skipark Dolní Dvůr se nachází v samém srdci Krkonoš, 6 km od Vrchlabí a 8 km od Černého Dolu. Areál je charakteristický svou nenáročností, kvalitním vybavením areálu, pravidelnou úpravou lyžařských terénů a minimálním cenám. Vyhovuje tak především začínajícím lyžařům a rodinám s malými dětmi.

Skiareál Strážné je moderní lyžařské středisko, situované v nadmořské výšce 800 m n.m., 6 km od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn. Areál je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti.

Skipark Svatý Petr Špindlerův Mlýn je nejznámější středisko zimních sportů v Česku. Lyžařký areál má vynikající podmínky jak pro sjezdové, tak pro běžecké lyžování. Středisko nabízí 70 km běžeckých tratí a 130 km hřebenových cest.

Zcela zmodernizovaný Skiareál Herlíkovice leží 3 km od města Vrchlabí na cestě do Špindlerova Mlýna. Pro lyžaře jsou k diposzici dvě čtyřsedačkové lanové dráhy a 5 vleků.

Lyžařské středisko Skiareál Kněžický vrch se nachází západně od Vrchlabí na obchvatu směr Špindlerův Mlýn. Areál je na východním svahu Kněžického vrchu a lanovka i vleky vedou na Kněžický vrch. K dispozici je třísedačková lanová dráha a dva vleky.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil