České Švýcarsko láká na přírodu. Pro ubytování jsou ideální Jetřichovice

5. březen 2013  MediaShow.cz Pešout  Česko  3346 zobrazení  466 slov

České Švýcarsko je úžasný region na Děčínsku na severu Čech. Národní park se vyznačuje úžasnou přírodní scenérií pískovcových skal a nedotčenou přírodou.

České Švýcarsko láká na přírodu. Pro ubytování jsou ideální JetřichoviceČeské Švýcarsko láká na přírodu. Pro ubytování jsou ideální Jetřichovice

Národní park České Švýcarsko je atraktivní místo pro trávení dovolené či prodlouženého víkendu. Je to oblast charakteristická zvlněnou krajinu a kde se nachází romantické pískovcové skály. Turisté zde najdou i tajemné skalní hrádky a panensky nedotčenou přírodu.

Reklama

České Švýcarsko je zajímavé tím, že v něm nenajdeme mnoho hor, které by se tyčily nad krajinou. Výjimkou je stolová hora Děčínský Sněžník, která je však mimo národní park a je součástí CHKO Labské pískovce. Ovšem typická jsou skalní města a strmé útesy, rozdělené hlubokými roklemi.

To, co turisty v Českém Švýcarsku fascinuje, je unikátní je hluboce zaříznutý skalnatý kaňon Labe. Ale jinak většina území je souvisle pokryta hlubokými lesy, které si na nedostupných místech uchovaly původní pralesovitý charakter.

Velkými lákadly k poznávání národního parku jsou mnohé přírodní památky a rezervace. Je to třeba Pravčická brána, přírodní rezervace Růžák, bývalá přírodní rezervace Ponova louka, bývalá přírodní rezervace Babylon, Přírodní památka Nad Dolským mlýnem, chráněná území v bezprostřední blízkosti národního parku, přírodní rezervace Pavlino údolí nebo přírodní památka Meandry Chřibské Kamenice.

Mezi zajímavá místa patří okolí řeky Kamenice — Ferdinandova, Divoká a Tichá soutěska, Hrad Šaunštejn poblíž Vysoké Lípy, Mariina skála u Jetřichovic, Vilemínina stěna u Jetřichovic, Rudolfův kámen — vyhlídka u Jetřichovic, Skalní hrad Falkenštejn, Vyhlídka Belvedér u Labské stráně, Malá Pravčická brána či Na Tokáni.

Ubytování v Jetřichovicích

Ti, kdo míří za poznáním Českého Švýcarska, by měli uvažovat i o ubytování. Ideálním místem pro pobyt a výchozím místem jsou Jetřichovice, Vysoká Lípa a její okolí.

Informace o ubytování Jetřichovice lze nalézt na specializovaném webu, který se věnuje rezervací pobytů v hotelech a penzionech v Českém Švýcarsku.

Právě v Jetřichovicích je široká nabídka ubytování za skvělé ceny. Díky webu lze navíc využít snadnou rezervaci, neboť způsob je velmi jednoduchý. Vybírat tak lze z mnoha zajímavých nabídek.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x