Český Krumlov je magnetem jižních Čech

21. červenec 2011  PR   Česko  3162 zobrazení  390 slov

PR. Český Krumlov je vyhledávaným a atraktivním cílem mnoha turistů. Historie na každém kroku láká setrvat alespoň pár dní a poznávat krásy města.

Český Krumlov je magnetem jižních ČechČeský Krumlov je magnetem jižních Čech

Jižní Čechy patří mezi nejvíce vyhledávané turistické regiony v Česku. Kromě přírody jako jsou hory a vodních toků, rybníků či přehrad, také především památky jako jsou hrady a zámky.

Navštěvovaná jsou ale i historická města. Jedním z nich je Český Krumlov, který je od roku 1992 zařazen do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Historické centrum je položeno v údolí, protéká jím řeka Vltava. Právě poloha a domy z města dělají unikátní místo, které je z pohledu turistiky velimi atraktivní.

Působivé panorama města s českokrumlovským zámkem a jeho zámeckými zahradami je dotvořeno klikatými historickými uličkami a mostky přes řeku. Centrum s epyšní i čtvercovým náměstím. Český Krumlov byl vždy spjat s Rožmberky, Eggneberky a Schwarznberky.

Město je rozděleno na několik částí: latrán, Parkán, Plešivec a Vnitřní město. Oblast hradu a zámku láká na Lapidárium, Václavské sklepy, záměckou zahradu a věž a na zámecké barokní divadlo.

Ubytování a kultura

Vzhledem k tomu, že Český Krumlov nabízí památky, je ideálním cílem pro návštěvu. Ve městě se nechází mnoho restaurací, barů, penzionů a hotelů.

Najít si ten vhodný podnik je navíc nyní ještě mnohem jednodušší. Turistické informace jsou nově na netu, a to na specializovaném portálu ceskykrumlov.com. Ten nabízí přehled ubytování Český Krumlov s nabídkou hotelů, penzionů, hostelů a apartmánů ve městě.

Rovněž si lze vyhledat přehled kulturních událostí či se informovat o muzeích, galeriích a divadel. Dále web obsahuje všechny potřebné informace pro návštěvníky, jako je detailní popis památek a turistických zajímavostí.

Komerční sdělení


Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x