Cyklobatohy a vodní vaky jsou určeny nejen pro cyklisty

8. květen 2012  Redakce MS   Česko  4736 zobrazení  411 slov

PR. Vak na vodu je batoh na záda pomáhající nejen cyklistům jako nádrž pitné vody. Představme si tento unikátní výrobek.

Cyklobatohy a vodní vaky  jsou určeny nejen pro cyklistyCyklobatohy a vodní vaky jsou určeny nejen pro cyklisty

Batohy na vodu jsou pro české turisty možná novinkou, o to víc může být překvapující, že například v USA je to poměrně samozřejmá věc. A není se ani čemu divit. Vždyť americká společnost Camelbak vznikla už v roce 1989 v Texasu a od té doby se stala lídrem tohoto zboží.

Samozřejmě každý, a zvláště americký produkt, má nějaký příběh. Takže jen ve zkratce: Michael Eidson byl ten, kdo jako první na světě dostal nápad, že by mohl vytvořit vak na vodu, který se dá na záda. Přivedla ho k tomu jednoduchá myšlenka, aby sportovec měl při ruce okamžitý přísun tekutin.

V současnosti jsou to outdoorové aktivity, při kterých jsou využívány batohy camelbak. Mají totiž velkou výhodu, jako zásobník vody jsou mnohdy nepostradatelné. Kombinace využívajícího originální spojení batohu s rezervoárem na vodu má takové přednosti, jako je velký otvor pro naplnění vody, snadné čištění a ergonomické tvarování konstrukce.

Unikátní otvor a technologie

Osmicentimetrový otvor je ideální velikost pro plnění camelbag vodou. Také umožňuje vkládání ledu pro chlazení a snadné čištění. Vak na vodu také sází na vyvinutou technologii HydroGuard Anti-Microbial, která umožňuje se zbavit až 99 procent všech bakterií a plísní. Camelbak dále je unikátní díky své technologii postavené na stříbrných iontech obsažených ve vnitřní vrstvě plastového zásobníku.

Opravdová chuť vody

To, co majitel vaku na vodu Camelbak ocení, je především chuť vody. Ta není „umělohmotná“, tak jak bývá zvykem. Aby tomu tak bylo, brání tomu několikavrstvá trubice Pure Flow.

Neméně důležitou předností těchto vaků na vodu je snadné otevírání a zavírání uzávěru. Nic namáhavého, nic náročného. Opět díky unikátnímu systému Bigbíte. Ventil nemá žádné pohyblivé součásti, takže nemohou být obavy náhlého odjištění. Navíc je vytvořen z lékařského silikonu.

Komerční sděleníHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x