Horolezecké vybavení je přilba i čelovka

28. červen 2011  PR   Česko  3214 zobrazení  433 slov

PR. Horolezecké přilby a čelovky jsou nutným základním vybavením horolezce. S ním pak lze bezpečně provozovat horolezectví kdekoliv na světě.

Horolezecké vybavení je přilba i čelovkaHorolezecké vybavení je přilba i čelovka

Horolezectví lze provozovat na mnoha místech v Česku, ideální jsou zejména pískovcové skály. Zkušenější a zdatnější se mohou vydat i za hranice a vyzkoušet skutečně vysokohorský adrenalin.

Kvůli bezpečnosti a kvalitnímu výkonu je nutné mít vybavení. Určitě nesmí chybět horolezecké přilby. Ty ke zvýšení bezpečnosti lezce v horách, kde by neměla za žádných okolností chybět. Stále častěji je vidíme i na skalkách nebo na písku, kde nelze vyloučit uklouznutí nebo ulomení chytu a následnou rotaci s dopadem na hlavu. Vhodné je mít i čelovky.

Vyhledávané jsou zejména skořepinové modely. Cenově je dostupná skořepinová přilba Ocún Pail. Kdo preferuje moderní vzhled a maximální pohodlí, zaujme ho skořepinová přilba Petzl Meteor.

Polystyrenové horolezecké přilby jsou podobné cyklistickým přilbám. Jejich úkolem je pohltit energii úderu a povrch mají většinou z polypropylenu nebo nějakého podobného materiálu. U těchto přileb dochází při větším úderu k destrukci. Jedná se o přilby lehké a moderního designu. Typickými zástupci jsou horolezecká přilba Petzl Meteor III nebo horolezecké přilby Singing Rock Terra.

Z čelovek je zajímavá čelovka Petzl Myo XP nebo čelovka Petzl Tikka 2 XP. Zajímavá je i varianta čelovka Petzl Tikkina 2. Obecně se čelovky hodí pro běžné kempování, večerní vaření či turistiku. Může pomoci večer dojít ve tmě nebo pro horolezetví, kdy pozdě večer může pomoci při sestupu.

V dnešní době již vládne trhu Led diodové čelovky. Vhodným typem pro lezení může být čelovka Petzl Myo XP, čelovka Petzl Tikka 2 XP, čelovka Petzl Tikka 2 Plus, čelovka Petzl Tikka 2. Je i čelovka Mammut a čelovka Primus.

Komerční sdělení


Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil