Jak si správně vybrat značkový snowboard

5. listopad 2012  MediaShow.cz Pešout  Česko  3673 zobrazení  594 slov

Zimní období je ideální na radovánky typu lyže a snowboard. Je ale nutné se při nákupem vhodného vybavení a prkna držet osvědčených rad a vybrat si zejména značkové vybavení.

Jak si správně vybrat značkový snowboardJak si správně vybrat značkový snowboard

Radovánky na sněhu jsou super, když máte skvělé vybavení. Navíc v současnosti už všechna lyžařská střediska v Česku i v zahraničí nabízejí ideální podmínky pro milovníky snowboardingu.

Reklama

Než se ale vydáte do obchodu, přečtěte si o tom, jak správný snowboard vybrat. Volba snowboardu závisí na několika faktorech. Především na tom, zda jste začátečník či středně pokročilý nebo profesionál.

Mezi další faktory výběru snowboardu patří to, na co bude prkno používáno. Zatímco začátečník volí nejlépe univerzální snowboard do všech terénů, zkužený snowboardista si volí prkno na konkrétní účel. To znamená, že pokud chce nejvíce skákat a zkoušt různé triky v rámci snowparku a rampy, vybíre si freestyle snowboardy.

A samozřejmě rozhoduje i to, zda jste muž či žena nebo dítě. Pochopitelně se nesmí ani zapomenout na cenu, která obvykle rozhoduje. Podle toho, pro koho je snowboard určen, se vybírá prkno ještě dle délky a šířky.

Typy snowboardů

Jak již bylo naznačeno, každý typ prkna se používá do jiného terénu. Mezi nejběžnější možnosti použití patří:

Allaround, což je univerzální prkno pro jízdu zejména na sjezdovce. Ovšem lze prkono používat i v menší míře na skoky a pro jízdu na prašanu. Tento typ prka je rovněž ideální pro začínající snowboardisty.

Freestyle je prkno ideální na různé skoky a jízdu po překážkách. Oproti prknu typu allaround je snowboard kratší a také měkčí.

Třetím typem je freeride, což je prkno pro jízdu v prašanu. Svojí konstrukcí a vlastnostmi je konstruováno tak, aby se prkno v prašanu nebořilo.

Vlastnosti snowboardu

Je to stejné jako u lyží. Při výběru rozhoduje správná délka snowboardu, šířka a velikost prkna k postavě. Zapamatujte si, snowboard vybíráme výškově asi k bradě. Pokud patříte mezi pokročilejší snowboardisty, prkno může být trošičku delší. Jisté je, že na kratším snowboardu se lépě jízda učí, rovněž prkno je lépe ovladatelné.

U snowboardového prkna rozhoduje i tuhost a pružnost snowboardu. Začátečník bude prkno lépe ovládat měkčí prkno, naopak tvrdší snowboardy jsou vhodné pro pokročilé jezdce, kteří mají rádi rychlejší jízdu.

Snowboardové vybavení

Mezi oblíbené značky patří Burton snowboard, Nitro snowboard či Ride snowboard. Na tato prkna se například specializují obchody TempleStore.cz. V nabídce mají nejen snowboardová prkna a vázání, ale i příslušenství a oblečení jako jsou boty a rukavice. Nechybí ani helma, chrániče či brýle.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x