Janské Lázně s Černou horou jsou dvojkou v Česku

4. říjen 2010  MediaShow.cz Pešout  Česko  2125 zobrazení  315 slov

Významné lázeňské město Janské Lázně a centrum sportovně-rekreačních aktivit jsou vstupní branou východních Krkonoš. V současné době prochází dynamickým rozvojem.

Janské Lázně s Černou horou jsou dvojkou v ČeskuJanské Lázně s Černou horou jsou dvojkou v Česku

Terény pro sjezdové lyžování se nachází na jižních až jihovýchodních svazích Černé a sousední Světlé hory. Lyžaři mají k dispozici 2 lanové dráhy a 15 lyžařských vleků různých typů a délek.

Reklama

Skiareál disponuje novou osmi místnou kabinkovou lanovou dráhou. Jedná se o jedinou lanovku tohoto druhu v České republice. Sjezdové tratě areálu patří k nejdelším v Čechách, dosahující délky až 3 km.

Hlavní sjezdové tratě jsou vybaveny zařízením na výrobu technického sněhu. Lyžařské terény jsou vhodné rovněž pro rodiny s dětmi, protože jsou v areálu sjezdové tratě od "cvičných luk" až po náročné sjezdovky. Pro běžkaře je pravidelně strojově upravováno 50 km tratí, sáňkaři mohou vyzkoušet 3,5 km dlouhou "Černohorskou sáňkařskou cestu".

Areál v Černém Dole se vyznačuje širokými sjezdovkami, moderně vybaveným KIDparkem pro výuku lyžování a SNOWparkem se speciálními překážkami a skoky. Areál ve Svobodě n. Úpou je areálem rodinného typu, který nabízí návštěvníkům zdarma stálou slalomovou trať s časomírou, její reservace je možná i pro privátní akce. Provozovatel věnuje velkou pozornost úpravě běžeckých tratí v délce cca 70 km, v hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály zajištěna skibusy.

Odkazy:


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil