Jeseníky se pro lyžaře mohou pochlubit mnoha novými areály

1. únor 2012  MediaShow.cz Pešout  Česko  3564 zobrazení  641 slov

Lyžování v Jeseníkách se stává velmi příjemným zážitkem. Díky vysoce položeným ski areálům a novým sedačkovým lanovkám patří zdejší střediska mezi českou špičku.

Jeseníky se pro lyžaře mohou pochlubit mnoha novými areályJeseníky se pro lyžaře mohou pochlubit mnoha novými areály

Jeseníky jsou rájem pro lyžaře. V málokterých českých a moravských horách je tolik středisek s mnoha sjezovkami a vleky s lanovkami.

Reklama

Známé jsou areály Praděd - Figura Ovčárna, Kouty nad Desnou, Červenohorské sedlo, Kazmarka - Karlov, Kaste Petříkov, Filipovice, Šindelná, Dolní Morava - Sněžník, Přemyslov, Petříkov, Hraběšice, Dolní Moravice, Ramzová, Kopřivná, Ostružná, Klepáčov, Lipová Lázně, Branná, Kunčice - Staré Město, Zlaté Hory, Suchá Rudná, Stará Ves.

Praděd - Figura Ovčárna je nejvýše položené a nejznámější zimní středisko leží pod vrcholkem Petrových kamenů v nadmořské výšce 1200 - 1440 m. Díky své poloze poskytuje vynikající sněhové podmínky po dobu 5 - 6 měsíců v roce. K dispozici je 6 lanovek a vleků a sedm sjezdovek o celkové délce 4,5 km.

Vjezd na Ovčárnu je omezen a dopravu zajišťuje kyvadlová linka z motorestu Hvězda (leží na silnici mezi Malou Morávkou a Karlovou Studánkou, je zde také záchytné parkoviště). V zimní i letní sezoně zajišťují dopravu turistů na Hvězdu i Ovčárnu skibusy a cyklobusy.

Skiareál Kouty je lyžařské středisko, které se nachází v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, obci Loučná nad Desnou, resp. v místní části Kouty nad Desnou nacházející se v 1 100 m. n. m. Jde o největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku. Skiareál nabízí čtyři sjezdovky z toho dvě mají délku přes 2 km s ojedinělou šířkou přes 50 m, ta nejdelší měří 2 450 m.

Červenohorské sedlo se chlubí 4-sedačková lanovkou. Lyžařský ski areál v nadmořské výšce 1 013 m je jedním z nejznámějších středisek na severní Moravě. Areál disponuje devíti vleky a sjezdovakmi o celkové délce 5,9 km.

Ski areál Přemyslov patří mezi nejmodernější lyžařská střediska v oblasti Jeseníků. Areál se nachází na Přemyslovském sedle v nadmořské výšce 760 – 960 m n. m. a je přístupný po silnici z obcí Loučná nad Desnou a Nové Losiny.

Ski areál Avalanche Dolni Moravice se nachází v oblasti Hrubého Jeseníku u obce Dolní Moravice přibližně 10 km Pradědu. Dalším střediskem je Ramzová, která patří mezi významná lyžařská centra s šesti vleky. Na upravovaných severních svazích ski areálu Ostružná (740 - 835 m n.m.) je k dispozici 5 vleků.

Skiareál Skitech Kunčice se nachází 3 km za Starým Městem pod Sněžníkem. Leží v oblasti masivu Králického Sněžníku, v nadmořské výšce 650 - 850 metrů. Ski centrum Dolní Morava je svou polohou a drsným horským klimatem ideálním místem pro všechny milovníky zimních sportů, nabízí čtyři vleky.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil