Ještědský hřbet nabízí lyžování s pohledem na Liberec

1. říjen 2010  MediaShow.cz Pešout  Česko  3696 zobrazení  434 slov

Lyžování na Ještědu využívají zejména obyvatelé Liberce a nadšenci z nedalekých regionů východního Německa a západního Polska. Nabízí ale skvělé podmínky srovnatelné s krkonošskými středisky.

Ještědský hřbet nabízí lyžování s pohledem na LiberecJeštědský hřbet nabízí lyžování s pohledem na Liberec

Ski areál Ještěd je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností díky rychlostní komunikaci z Prahy do Liberce. V důsledku pořádání Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009 došlo k celkové modernizaci dopravních zařízení a infrastruktury.

Reklama

Součástí areálu je nové dvoupatrové Centrální parkoviště. V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková, 1 kabinová lanovka na vrchol Ještědu a 6 lyžařských vleků.

Ski areál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. Pro začátečníky je k dispozici cvičiště Bucharka a další 2 cvičné louky. Provozní doba areálu je denně od 8.30 hodin do 16 hodin plus večerní lyžování na vleku F-10 od 18 hodin do 21 hodin.

Novinky v ceníku pro sezónu 2010 - 2011

široká nabídka časových jízdenek, dětské jízdné platí až do 15 let, jízdenka se aktivuje až po projetí turniketem, vícedenní jízdenky je možno využít kdykoliv během sezony, junioři a senioři mají speciální jízdné, děti ročník 2001 a mladší v doprovodu dospělého zdarma, studenti mladší 26 let jezdí za juniorské ceny po předložení ISIC, děti ročník 2006 a mladší zcela zdarma (neplatí pro Bucharku a dětské provázkové vleky), na večerním lyžování dostanou děti ročník 2001 a mladší v doprovodu rodiče permanentku zdarma, při včasném nákupu sezónních karet poskytujeme slevy, s partnery provozovatel poskytuje celou řadu zajímavých slev

Novinky v areálu pro sezónu 2010 - 2011

Na Nových Pláních vyroste v zimní sezoně SNOWPARK evropských parametrů. Jeho součástí budou soustavy překážek tří druhů obtížností od začátečníků přes pokročilé až po profesionály. Provozovatel rozšířil sjezdovku číslo 6 Nové Pláně a to v její horní části o dalších 50 metrů. Dále investuje do automatizace zašněžovacího systému pro ještě rychlejší a efektivnější zasněžení celého areálu. Lucie Hrstková - Pešánová vítězka Světového poháru v družstvech se stala novou tváří Ski areálu Ještěd.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil