Jizerské hory jsou lyžování v Bedřichově nebo na Tanvaldském Špičáku

1. leden 2012  MediaShow.cz Pešout  Česko  2644 zobrazení  354 slov

Jizerky nabízejí několik atraktivních lyžařských areálů. Kromě libereckého Ještědu i oblíbený Bedřichov a Tanvaldský Špičák.

Jizerské hory jsou lyžování v Bedřichově nebo na Tanvaldském ŠpičákuJizerské hory jsou lyžování v Bedřichově nebo na Tanvaldském Špičáku

Jizerské hory jsou nejsevernějším českým pohořím. Jizerky jsou často vyhledávané pro běžky, chlubí se známou Jizerskou magistrálou o délce 115 km.

Reklama

Pro sjezdové lyžování je možné využít lyžařská střediska Tanvaldský Špičák, Bedřichov, Severák, Ještěd, Kořenov, Černá Říčka, Desná, Příchovice, Josefův Důl nebo Zásada.

Lyžařský areál Severák je nejchladnějším místem v Jizerských horách. Sjezdové tratě jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. V areálu se nachází velké množství dětských lyžařských vleků s různě náročnými sjezdovými tratěmi. Vyznavači snowboardingu mohou využít snowpark se 6 překážkami a 2 skoky. Sjezdovka Jih je vhodná i pro náročnější lyžaře.

Ski areál Bedřichov disponuje 8 vleky. Lyžovat lze na 9 sjezdovkách s lehkou a střední obtížností. Noční lyžování je na sjezdovce Malinovka.

Ve ski areálu Ještěd je k dispozici kabinová lanovka, 2 čtyřsedačkové a 1 dvousedačková lanovka, přibližovací vlek z Plání na Skalku, 3 kotvové vleky a také velký snowpark.

Tanvaldský Špičák je největší lyžařský areál v Jizerských horách. Nabízí 6 km sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Připravena je čtyřsedačková lanová dráha.

Desná má dvě lyžařská střediska, která se jmenují Parlament a Černá Říčka. Ve ski areálu Černá Říčka jsou sjezdovky o celkové délce 2,4 km. V areálu Parlament tři lyžařské vleky a čtyři nenáročné sjezdovky.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x