Lipno má širokou nabídku aktivit pro dovolenou

23. květen 2011  PR   Česko  2784 zobrazení  427 slov

PR. Lipensko se stalo oblastí velmi vhodnou pro trávení volného času. Místní podnikatelé totiž v uplynulých letech vybudovali mnoho atrakcí.

Lipno má širokou nabídku aktivit pro dovolenouLipno má širokou nabídku aktivit pro dovolenou

Lipno je ideální oblast pro turistiku, rybaření, jachtaření či na projížďky na kole. V zimě je ideální i na bruslení a lyžování. Nachází se kolem vodní nádrže Lipno v jižních Čechách při hranicích s Rakouskem.

Hlavní obcemi kolem přehrady jsou Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černá v Pošumaví a Horní Planá. Dále je vhodné navštivit Loučovice, Přední Výtoň, Novou Pec, atraktivní je Rožmberk nad Vltavou či Vyšší Brod.

Rekreační charakter regionu je dán především vybudováním přehrady. Lipno se nachází v horském prostředí šumavské přírody, blízko Českého Krumlova. Plocha jezera je v létě využívána pro vodní sporty, jako je jachtaření a windsurfing. V zimě se hladina promění v největší kluziště v Česku.

Dovolená Lipno je vhodná zejména pro rodiče s dětmi, a to v létě i zimě. Region za poslední desetiletí se ekonomicky vzchopil a cestovní ruch je zde prvořadý. Proto vzniklo mnoho restauraci a ubytovacích kapacit, jako jsou penziony, hotely, apartmány a kempy.

Pro volný čas je na Lipně aktuální pro letní sezónu zejména rybaření, cyklistika, wellness a rekreace. Samozřejmostí je koupání a vodní sporty, golf a pro zimní sezónu bruslení a lyžování. Reagovalo se i na poslední trendy, připraveny pro návštěvníky jsou i adrenalinové aktivity.

Určitě se vyplatí zajet na vícedenní dovolenou, výlet či strávit víkend. Proto je vhodné si dopředu zajistit ubytování Lipno. Proto vznikl internetový portál Lipno.cz, na kterém si můžete přehledně vyhledat svůj typ zařízení, vybrat si konkrétní lokalitu a poté i prohlédnout svého potencionálního ubytovatele. Obdobné je to i s nabídkou restaurací.

Turistický informační portál pro celou oblast Lipenska dále nabízí tipy na památky a výlety do okolí, možnosti trávení volného času, aktuální přehled akcí na Lipně či předpověď počasí.

Komerční sdělení


Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil