Litovelské Pomoraví je vhodné hlavně pro cyklisty

10. duben 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  3207 zobrazení  365 slov

Jarní výlet do rozkvetlého lužního lesa v Litovelském Pomoraví může být zážitkem. Dodnes se zde zachovaly rozsáhlé lužní lesy s bohatou vegetací.

Litovelské Pomoraví je vhodné hlavně pro cyklistyLitovelské Pomoraví je vhodné hlavně pro cyklisty

Chráněná krajinná oblast Litovelské Pomoraví se rozprostírá na severu střední Moravy mezi městy Olomouc a Mohelnice. Nachází se v něm například město Litovel.

Reklama

Litovelské Pomoraví je chráněno především kvůli přirozenému meandrujícímu toku řeky Moravy a něj navazujícího komplexu lužních lesů. Území je rovněž chráněno jako ptačí oblast.

Přírodní podmínky i kulturní prostředí Litovelska vytvářejí dobrý předpoklad pro aktivně strávený čas dovolené. Množství krásných, často i chráněných přírodních oblastí láká k poznávacím i odpočinkovým túrám pěšky či na kole.

Především cykloturistika

Bohaté kulturní dědictví i současný společenský život vybízí k návštěvě významných historických památek i kulturních akcí. Rozmanitost terénu je přátelská jak k rodinám s dětmi a seniorům, tak ke skupinám mladých aktivních lidí.

Litovelsko je pro svou přívětivou tvář přitažlivou oblastí pro pohodlnou cykloturistiku. Úseky jsou většinou rovné a hladké. Jen malá část cyklostezek na Litovelsku je nově vybudována, cyklotrasy jsou dobře vyznačeny a vedou zajímavými a oku lahodícími místy. Cyklista pojede po lesních a polních cestách, některé cyklotrasy vedou po málo frekventovaných silnicích. Dnešní cyklistická nabídka je ucelený okruh okolo Litovle s minimálním převýšením, v délce asi 50 km.

Pro dobrou orientaci bude nejvhodnější začít s výletem na náměstí v Litovli. Městem protéká několik ramen řeky Moravy, jedno z nich teče středem náměstí, ale odkryta je jen malá část, zato se vstupem až k vodě.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil