Lyžování v Krušných horách není jenom Klínovec

25. prosinec 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  3010 zobrazení  739 slov

Krušné hory nabízejí mnoho lyžařských středisek. Vyhledávané jsou kromě klínovce i Telnice s Bouřňákem či Klíny a Boží Dar s Perninkem.

Lyžování v Krušných horách není jenom KlínovecLyžování v Krušných horách není jenom Klínovec

Lyžařský areál Klínovec sever je největší lyžařské středisko Krušných hor. Lyžařské tratě všech druhů obtížnosti jsou denně upravovány. Ve středisku se nachází mimo jiné snowpark s U rampou a lyžařský miniareál vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi.

Reklama

Ski areál Klínovec jih se nachází na jižní straně Klínovce směrem na Jáchymov, kde je sběrné parkoviště u dolní stanice, odkud se můžete vyvézt na vrchol sedačkovou lanovkou. V areálu jsou dvě sjezdovky. Jedna je dlouhá 2 200 m a je vhodná pro náročnější lyžaře a snowboardisty, druhá o délce 300 m je vhodná pro lyžařské začátečníky a děti.

Ski areál Neklid Boží Dar s nadmořskou výškou 850 - 1135 m se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar. K dispozici je 6 sjezdovek. Ski areál Novako je v centru obce Boží Dar, a součástí ski areálu jsou běžecké okruhy 2, 4, 6, 20 km. Také dětské vleky, lyžařská školička, lyžařské hřiště, večerní lyžování.

Ski areál Telnice se nachází 15 km severozápadně od Ústí nad Labem u hranic s Německem na východním okraji Krušných hor. Hlavní výhodou Telnice je snadná dostupnost díky novému úseku dálnice D8, nejbližší sjezd je vzdálen jen 6 km od střediska Telnice. Sedm místních vleků, mající délku od 150 do 900 metrů, nabízí několik propojených sjezdovek všech druhů obtížnosti.

Sport Centrum Bouřňák se nachází přibližně 12 km od města Teplice. Bouřňák patří mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří, tím se stává vhodnou lokalitou pro zimní sporty. Z vrcholu Bouřňáku vedou směrem do Mikulova 4 sjezdové tratě, jedna trať směrem do osady Hrob. Sport areál Klíny se nachází v mostecké části Krušných hor v nadmořské výšce 750 m n. m., cca 6 km od Litvínova a 5 km od silničního hraničního přechodu Mníšek/Deutscheinsiedel. Ve areálu jsou k dispozici 4 lyžařské vleky a jeden vlek na snowtubing.

Lyžařský areál Český Jiřetín má tři sjezdovky a čtyři vleky, přírodní sáňkařskou dráhu o délce 100 m. V Perninku se nacházejí tři lyžařské arealy - Velflink, Nad nádrážím, Pod nádražím. Ve Velflinku jsou čtyři lyžařské vleky zajišťující plynulý provoz bez dlouhého čekání. Ski areál Pyšná se nachází v Krušných horách 10 km severovýchodně od městské aglomarací Chomutov a Jirkov. Středisko je tvořeno třemi sjezdovkami, z nichž dvě jsou modré, a jedna je označena červeným stupněm. Přepravu zajišťují tři vleky.

Ski areál Bublava nabízí po většinu sezóny lyžování zcela bez front, široké sjezdovky všech stupňů obtížnosti s kvalitní strojovou úpravou, 3 velké a 2 malé nové nejmodernější lyžařské vleky. Malé lyžařské středisko Merklín leží poblíž Karlových Varů nedaleko středisek zimních sportů Pernink, Boží Dar a Klínovec - s jedním vlekem a jedním dětským vlekem. Horní Halže se nachází v blízkosti obce Měděnec a nabízí lyžování, běh a pro malé také bobování a sáňkování.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil