Máchovo jezero je oblíbeným místem pro letní rekreaci

28. červen 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  3695 zobrazení  325 slov

Máchovo jezero na severu Čech je určeno především pro letní odpočineka a zábavu. V okolí jsou známé hrady a převážně borovicové lesy v málo osídlené krajině.

Máchovo jezero je oblíbeným místem pro letní rekreaciMáchovo jezero je oblíbeným místem pro letní rekreaci

Máchovo jezero u Doks na Českolipsku patří mezi vyhledávané oblasti pro letní rekreaci v Čechách. Jedná se o oblast nazývanou též jako Máchúv kraj, která se nachází mezi Kokořínskem, Podještědím a Českým rájem na severu Čech.

Reklama

Máchovo jezero vlastně není pravým jezerem. Je to největší rybník v Libereckém kraji a osmý největší v Česku. Zároveň je to třetí největší český rybník, který leží jinde než v Jihočeském kraji.

Krajina kolem Máchova jezera je velmi romantická. Borovicové lesy a málo osídlené území s minimum sídel. Tajemné rokle, bizardní skalní útvary a rozlehlá vodní plocha. To je oblast, která je předurčena zejména pro turistický ruch.

Kromě Máchova jezera v jeho okolí se nacházejí zříceniny středověkých hradů a také známé památky jako Bezděz, Houska, Kokořín, Lemberk.

Kromě koupání v Máchově jezeře, na jehož březích jsou písečné pláže, je možnost se projíždět na loďkách a šlapadlech, nebo obdivovat okolní kopcovitou krajinu z paluby výletní lodi.

Hlavními středisky jsou obce Doksy a Staré Splavy. Ty jsou přes léto i zábavními centry diskoték, kaváren, restaurací a hotelů. Kolem Máchova jezera jsou i kempy.

V Máchově kraji je i mnoho cyklostezek. Projížďky na kolech jsou další z četných aktivit, jak relaxovat.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil