Najděte si tipy na výlety na zajímavá místa v Česku

19. červen 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  4059 zobrazení  763 slov

PR. Rodinné výlety s dětmi po turistických místech České republiky jsou tematikou nového webu. Specializovaně se věnuje české turistice a velmi přehledně nabízí tipy v denně zveřejňovaných článcích.

Najděte si tipy na výlety na zajímavá místa v ČeskuNajděte si tipy na výlety na zajímavá místa v Česku

Čechy a Morava jsou turistickým rájem. Na relativně malé ploše ve střední Evropě je mnoho přírodních krás. Tak rozmanitá krajina se jen tak nevidí. V každém koutu České republiky je vždy nějaká zajímavost pro rodinné výlety.

Ať už máte rádi pěší túry, cykloturistiku, jste vodákem, rádi se projíždíte vlakem, lenošíte u jezer a vodních nádrží, jste vášnivý rybář, děláte výšlapy na zajímavé vrcholy, prozkoumáváte jeskyně, procházíte se vinicemi a sady, navštěvujete hrady a zámky a provozujete spoustu dalších zajímavých činností - to všechno Čechy a Morava nabízejí.

Krása České republiky je veliká a poznávat jednotlivé kraje, regiony, města, osady a místa je úžasné. Všude je jinak a když se vydaří počasí, dovolená v ČR se může vydařit. Stále je z ekonomického hlediska výhodná a v současnosti už je připraveno pro turisty a cestovatele kvalitní servis.

Tipy na výlety

Aby si turista mohl plánovat zajímavé cesty za poznáním, na interentu existuje mnoho užitečných webů. Ty popisují Česko z mnoha úhlů pohledu. Od jednotlivých oblastí až po určitá místa a služby. Na webu ale vznikl nový server s názvem, který asociuje předmět na základní škole o zeměpise. Je to Vlastivěda.cz.

Web se orientuje výhradně na tipy na výlety a má jednu zajímavou funkci, kterou je mapa výletů. Velmi názorně podle krajů se ukazují místa, o kterých byly napsány články. Ty jsou uloženy v jednotlivých sekcích.

Vzhledem k zaměření serveru o tipech na výlety v České republice, lze si vybírat z hlavních turistických lákadel. Těmi jsou například: architektura, cyklotrasy, hrady a zámky, přírodní památky, technické památky, vláčky a vyhlídkové lety nebo zoo či botanické zahrady.

V každé rubrice jsou samostatné články, které popisují jednotlivou turistickou zajímavost. Pokud se tedy hledají nějaké tipy na výlety s dětmi, stačí se inspirovat.

Například v průvodce o hradě Vranov u Malé Skály na Turnovsku se uživatel webu dozví všechny podstatné informace o tomto turistickém místě. Je nastíněna stručně charakteristika hradu a jeho historie, jak se k hradu dostat a jeho přesnou adresu s otevírací dobou. K dispozici jsou i fotografie a interaktivní mapa, kde se památka v Čechách přesně nachází.

Přichystaná je i samostatná stránka s webovými kamerami, které příznivce turistiky a výletů či cyklovýletů mohou vyhledat před tím, než se na dané místo budou chtít osobně podívat.

Pokud turista bude chtít mít čerstvé informace o novinkách na webu, neměl by váhat se stát fanouškem na Facebooku. Kžadý den je zveřejńován nový článek, tedy nový tip na výlet. Milovníkům cestování po Česku je prostřednictvím facebookového profilu serveru Vlastivěda.cz servírováno aktuální info.

Výlety pro děti

Speciální kategorií je rubrika shromažďující články o místech, které jsou vhodné jako výlety pro děti. Rodiče s nimi mohou zajít například do ostravské hvězdárny, do pražského mořského světa, do jihlavské zoologické zahrady, do liberecké botanické zahrady či do westernového městečka.

Komerční sděleníHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x