Nové Město na Moravě je významným lyžařským střediskem Vysočiny

9. říjen 2010  MediaShow.cz Pešout  Česko  3238 zobrazení  283 slov

Světoznámý závod Zlatá lyže je nejlepší reklamou pro Nové Město na Moravě. Právě lyžařský areál vhodný zejména pro běžecké sporty je magnetem pro obyvatele Vysočiny.

Nové Město na Moravě je významným lyžařským střediskem VysočinyNové Město na Moravě je významným lyžařským střediskem Vysočiny

Hlavní lyžařské aktivity se soustřeďují na severozápadním okraji Nového Města na Moravě, kde se nachází závodní lyžařský a biatlonový areál a nejznámější sjezdovka na Vysočině. V areálu u hotelu SKI se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Reklama

Na vrchol sjezdovky na Harusově kopci v nadmořské výšce 741 m se pohodlně dostaneme sedačkovou lanovkou. Pro děti je tu k dispozici také malý vlek a lyžařská škola. Samozřejmostí je technické zasněžování svahu, večerní osvětlení, prostorné parkoviště a občerstvení.

Okolí Nového Městě na Moravě je rájem pro lyžaře běžce. Z areálu u hotelu SKI vybíhají severním směrem upravované a značené turistické lyžařské tratě v celkové délce přes 100 km. Pro sjezdaře je na Harusově kopci až do konce března k dispozici dvousedačková lanovka s možností nočního lyžování, v blízkém Zubří pak vlek se snowtubingem.

Mimo světoznámého závodu Zlatá lyže se v Novém Městě každoročně koná velké množství závodů v běhu na lyžích, severské kombinaci, alpských disciplínách, zimním triatlonu a nově také v biatlonu. Nejen pro děti jsou zajímavým zpestřením kalendáře zimních akcí závody psích spřežení, karneval na lyžích a párkové závody.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x