Odpočinek a relax. 7 důvodů, proč si vybrat wellness pobyt

16. srpen 2016  PR   Česko  1877 zobrazení  634 slov

Odpočinek, relaxace, nabrání nových sil, regenerace. To je wellness a stále více je populárnější získávat novou energii a chuť do života v hotelech, které kombinují kvalitní ubytování se saunou, masážemi a bazénem. A k tomu procházky po okolí v přírodě. Přinášíme sedm důvodů, proč si vybrat wellness pobyt.

Bazén. Foto: Augustian.czBazén. Foto: Augustian.cz

1. Regenerace

Únavu z práce, ať už je fyzická či psychická, je nutné vyvažovat odpočinkem. Naše tělo není stroj, proto potřebujeme odpočívat, aby byla možná regenerace. Zvolte si víkend či dovolenou na jednom místě a místo aktivní činnosti regenerujte klidem.

2. Odpočinek

Měli bychom se naučit odpočívat. Nejen doma po práci, ale i na jiném místě. Víkend, dva dny či týdenní dovolená - to jsou jen tipy, při kterých příležitostí můžeme využít wellness. Už po dvou či třech dnech se budete cítit odpočatí a získáte znovu chuť pracovat.

3. Čistá mysl

Pracujete hlavou a máte pocit, že mozek "nestíhá"? Nejen fyzická činnost naše tělo vyčerpává. Pokud se cítíme přetažení, máme bolesti hlavy, neumíme se soustředit, nemáme nápady - je čas na wellness pobyt. Prostě si "pročistit" hlavu bychom měli aspoň čtvrt roku. A pokud se rozhodnete vyjet pryč z města do přírody, tím lépe.

4. Lázně

Už Římané věděli, proč mají mít lázně. Lázně přitom nejsou jen pro seniory a nemocné. Jsou ideální i pro aktivní pracující lidi jako jste vy. Nelze jen pořád pracovat, chce to i odpočívat. A lázně jsou přesně to pravé. Lázeňské domy a resorty nabízejí koupání, masáže, saunování. Vyzkoušejte je.

5. Prevence

Lázně a regenerační služby jsou i preventivním opatřením před různými nemocemi. Pokud je tělo vyčerpané, často je to spouštěč různých onemocnění. Pokud budeme chodit třeba do sauny, plavat v bazénu nebo navštěvovat masáže, našemu tělu výrazně pomůžeme.

6. Wellness

Wellness je kombinace lázeňství s odpočinkem pro aktivní lidi. Nemusíte se zrovna léčit s nějakou nemocí, abyste odjeli do lázní. Wellness pobyty v lázních patří mezi stále více oblíbené odpočinkové a ozdravné metody, jak získat energii, vitalitu a elán do další práce.

7. Wellness & Spa centrum

Pokud si chcete wellness pobyt užít, zkuste třeba Luhačovice. V lázeňském městečku na úpatí Bílých Karpat na Zlínsku si můžete dopřát wellness pobyt v hotelu Augustiniánský dům.

Hotel Augustiniánský dům snoubí v sobě klid malého města s nadstandardními službami moderního zařízení.

Srdcem celého zařízení je Wellness & Spa centrum, které je mezi odborníky i veřejností považováno za jedno z nejkrásnějších a nejútulnějších v celé České republice. Zde si můžete dopřát koupel v relaxačním bazénu s protiproudem, whirlpool, finskou či bylinkovou saunu, mentolovou parní lázeň a mnoho dalšího. K wellness centru náleží mimo jiné také meditační a relaxační místnost, kde si můžete dopřát i lehké občerstvení.

V případě, že byste během wellness pobytu měli chuť na trochu akce, můžete si zasportovat v rozsáhlém přilehlém sportovním areálu či dopřát si inspirativní procházku v Zahradě 6 smyslů, která je čerstvou novinkou a zároveň naprostou českou raritou.


Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil