Pec pod Sněžkou má klima podobné polárnímu kruhu

10. říjen 2010  MediaShow.cz Pešout  Česko  2042 zobrazení  350 slov

Lyžařský areál patří k nejvíce navštěvovaným rekreačním střediskům Česka. Nachází se v překrásné přírodě mezi okolními vrcholky Černé hory či Jeleního vrchu nebo Sněžky.

Pec pod Sněžkou má klima podobné polárnímu kruhuPec pod Sněžkou má klima podobné polárnímu kruhu

Pec pod Sněžkou je známa nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Obec těží ze své polohy a nadmořské výšky (800 - 1 602 m n.m.), kdy je 5 - 6 měsíců pokryta sněhovou peřinou.

Reklama

Lyžařský areál patří k nejvíce navštěvovaným rekreačním střediskům České republiky. Nachází se v překrásné přírodě mezi okolními vrcholky Černé hory, Jeleního vrchu, Liščí hory, Studniční hory a Sněžky. Hraniční hora s Polskem Sněžka je svými 1 602 metry nejvyšší horou na území České republiky. Středisko nabízí pravidelně upravované sjezdové i běžecké tratě.

Klimatické podmínky podobné polárnímu kruhu jsou mnohdy překvapením pro nejednoho návštěvníka Pece pod Sněžkou. V sevřeném údolí pod Sněžkou najdete veškeré služby počínaje lanovou dráhou a vleky, hotely, penziony, bazény, diskotékami, restauracemi v centru i na sjezdovkách a konče všemi doprovodnými službami.

Lyžařský areál, který provozuje čtyřsedačkovou lanovku a 9 vleků s přepravní kapacitou 9 520 osob/hodinu a upravuje cca 10,5 km sjezdových tratí různých obtížností, je největším v celé lokalitě. Lyžařské terény jsou oblíbeny zvlášť rodinami s dětmi, protože je možné vybrat si od cvičných louček až po náročné sjezdové terény.

Ve večerních hodinách jsou v provozu 3 vleky s umělým osvětlením, z toho sjezdovka Javor je nejdelší a nejlepší osvětlený svah v České republice. V celém areálu se pohybujete s jedinou magnetickou kartou. Pro vyznavače snowboardingu je po celou sezónu v provozu velký funpark. Pro běžkaře je stále upravována Krkonošská magistrála.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil