Přehrada Hracholusky je zajímavá romantickým údolím

7. srpen 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  3877 zobrazení  294 slov

Hracholusky na řece Mži patří mezi nejvyhledávanější lokalitu s vodní nádrží v Plzeňském kraji. Rekreační oblast je ideální pro koupání a projížďky na menších lodích.

Přehrada Hracholusky je zajímavá romantickým údolímPřehrada Hracholusky je zajímavá romantickým údolím

Vodní nádrž Hracholusky je atraktivní svojí polohou a okolní lesnatou krajinou. Jen 15 km západně od Plzně, na toku řeky Mže, v romantickém hlubokém údolí je vodní plocha o délce 22 km, která láká k letní rekreaci.

Reklama

Přehrada byla budována na přelomu 50. a 60. let minulého století v poměrně úzkém, strmém a často skalnatém údolí. Hlavním účelem bylo shromažďovat vodu pro průmyslové, energetické a zemědělské využití v západních Čechách.

V současnosti jsou Hracholusky nejvyhledávanější rekreační oblastí v západních Čechách, co se týče koupání, kempování a vodní dopravy. Na hladině pluje rekreační loď Plzeň, na kterou se lze nalodit a projíždět v rámci výletní plavby.

Ze zajímavých architektonickcýh staveb lze vypíchnout most (Pňovanský viadukt) lokálky do Bezdružic, který se klene více než 30 metrů nad hladinou. Dále je zajímavý Nový most pod Pňovany.

Lodní doprava na přehradě Hracholusky

Lodní dopravu zajišťuje pravidelnou linkovou i zájezdovou přepravu na přehradní nádrži Hracholusky loď jménem Plzeň. Ta má kapacitu až 150 cestujících. Délka trasy je 20 km zastavuje na šesti zastávkách.

Loď vyplouvá z přístaviště v autokempinku Transkemp u hráze přehradní nádrže. Pravidelná přeprava je zajišťována od května do konce září.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x