Přehrada Těrlicko je využívána k jachtingu a vodnímu lyžování

15. červenec 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  3201 zobrazení  305 slov

Přehrada Těrlicko patří mezi významné rekreační lokality na Těšínsku. V rámci rozvíjení cestovníhu ruchu může nabídnout tři pláže a je ideální i pro mnohé aktivity.

Přehrada Těrlicko je využívána k jachtingu a vodnímu lyžováníPřehrada Těrlicko je využívána k jachtingu a vodnímu lyžování

Těrlicko je vodní nádrž na severní Moravě v Moravskolsezském kraji. Leží na řece Stonávce v Těšínské pahorkatině. Nádrž vznikla především jako zásobárna vody pro průmyslové a energetické účely místních velkých továren.

Reklama

Ovšem již mnoho let Těrlicko slouží i k rekreaci a podporuje cestovní ruch v regionu. Během roku je toto vodní nádrž hojně využívána k rybaření. Okolí je obklopeno členitou těšínskou pahorkatinou. Ta v současnosti turistům a rekreantům je protkána trasami a stezkami v mírně zvlněném terénu. Ten nabízí i pěkné rozhledy do krajiny.

U jižního břehu přehrady a podél meandrů Stonávky při jejím ústí do přehrady vede naučná stezka Těrlické mokřady. Ta seznamuje s řekou Stonávkou a dále s hlavními dřevinami a rostlinami lužních lesů a vodních ploch. Kolem přehrady také vede cyklistická trasa č. 56, po níž je veden cyklistický okruh euroregionem Těšínské Slezsko.

Těrlicko je vyhledávané po celý rok. V létě je přehrada využívána ke koupání, rybaření, projížďkám na loďkách či vodních lyžích. V zimě lze při zamrznutí bruslit.

Kolem vodní nádrže jsou tři veřejné pláže, loděnice s půjčovnami loděk a sportovních potřeb, vlek pro vodní lyžování, tábořiště, dětské chatové tábory, rekreační zařízení.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil