Přehrada Žermanice na Těrlicku je ideální pro vodní lyžování

17. srpen 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  7554 zobrazení  248 slov

Žermanická vodní nádrž je hned vedle Těrlické přehrady. Obě lákají ke koupání a vodním sportům v blízkosti Beskyd.

Přehrada Žermanice na Těrlicku je ideální pro vodní lyžováníPřehrada Žermanice na Těrlicku je ideální pro vodní lyžování

Žermanická přehrada se nachází na severní Moravě ve Slezsku na řece Lučině u Žermanic, blízko Frýdku-Místku, Havířova a Českého Těšína. V současnosti je vyhledávanou rekreační lokalitou, byla ale vybudována jako vodní nádrž pro průmyslové továrny na Ostravsku.

Reklama

Hranici Žermanické přehrady tvoří obce Lučina, Dolní Domaslavice, Soběšovice a Žermanice. Při stavbě přehrady vznikla přírodní památka Žermanický lom. Maximální hloubka nádrže je 28 m. V důsledku stavby přehrady byly zatopeny vesnice Horní a Dolní Soběšovice.

V sezoně se na Žermanické přehradě konají mezinárodní soutěže ve vodním lyžování a sportovním potápění. Je vhodná také pro rybaření.

Okolí vodní nádrže je obklopeno členitou a malebnou Těšínskou pahorkatinou. Ta návštěvníkům poskytuje turisticky zajímavé trasy s mírně zvlněným terénem a s pěknými rozhledy do krajiny. Ze Žermanic je možno putovat k blízkým Beskydám nebo navštívit nedaleké rekreační středisko u Těrlické přehrady.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x