Rožnov pod Radhoštěm nabízí skanzen či výšlap na Pustevny

15. duben 2013  MediaShow.cz Pešout  Česko  3270 zobrazení  592 slov

Rožnov pod Radhoštěm je typickou letní a zimní destinací pro trávení dvolené. Samotné město i okolní Beskydy nabízejí mnoho turistických atrakcí.

Rožnov pod Radhoštěm nabízí skanzen či výšlap na PustevnyRožnov pod Radhoštěm nabízí skanzen či výšlap na Pustevny

Rožnov pod Radhoštěm je malebné město na Vsetínsku ve Zlínském kraji, které leží na Rožnovské Bečvě a na úpatí Vsetínských vrchů. Žije zde zhruba 17 tisíc obyvatel.

Reklama

Rožnov pod Radhoštěm patří mezi vyhledávaná turistická místa. Ubytování Rožnov pod Radhoštěm je totiž vyhledávané, a to pro nabízené ubytovací zázemí. Navíc z atrakcí lze třeba doporučit Valašské muzeum v přírodě. Město a jeho okolí je vybaveno řadou sportovišť pro zimní i letní sporty. V jeho okolí se nacházejí stovky kilometrů značených turistických cest a cyklistických tras.

Okolí Rožnova pod Radhoštěm patří k nejvíce navštěvovaným lokalitám v Beskydech. Konkrétně třeba Pustevny a hora Radhošť.

Pustevny

Pustevny je sedlo v Moravskoslezských Beskydech, které patří k obci Prostřední Bečva. Toto místo bylo pojmenováno po poustevnících, kteří zde žili do roku 1874.

Pro Pustevny jsou typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu koncem 19. století na návrh Dušana Jurkoviče. Dnes stavby slouží jako jako restaurace a hotel. Mezi další známé stavby patří sto let stará dřevěná zvonička. Původní barevná výzdoba se nedochovala, avšak byla zrestaurována dle místní architektury. Nachází se zde lyžařské středisko a vede sem sedačková lanovka.

Radhošť

Radhošť je hora v Moravskoslezských Beskydech na závěru výrazného Pustevenského hřbetu. S nadmořskou výškou 1 129 metrů je Radhošť sedmou nejvyšší horou Beskyd.

Podle pověstí měl na Radhošti od pradávna sídlo slovanský bůh Radegast - Bůh slunce, války a vítězství. Na vrcholu se nachází socha Radhošť. Nachází se zde i kaple, která je zasvěcena svatému Cyrilu a Metodějovi.

Turistické trasy vedou z Rožnova také na kopec Soláň, který byl v minulosti centrem valašských malířů. Po další trase, která vede po hřebenu veřovických vrchů, lze dojít k chatě na kopci velký Javorník.

Valašské muzeum v přírodě

V Rožnově pod Radhoštěm je i známé a turisty hojně navštěvované Valašské muzeum v přírodě. Skládá se z několika částí, jako je Dřevěné městečko, Mlýnská dolina či Valašská dědina.

Ubytování

Rožnov pod Radhoštěm patří mezi výchozí body do okolní přírody. Je tu tedy hodně možností k ubytování - jak od klasických kempů, tak po pensiony a hotely.

Jedním z penzionů je Janoštík. Nově zrekonstruovaný Penzion Janoštík je situován na okraji města Rožnov pod Radhoštěm v městské části Horní Paseky. V tomto penzionu se může ubytovat až 35 osob. Penzion poskytuje ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích, jednom pětilůžkovém pokoji. Součástí penzionu je i restaurace.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x