Seč a Železné hory jsou hojně vyhledávané pro rekreaci

7. červenec 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  3170 zobrazení  325 slov

Seč je oblíbenou vodní přehradou v Železných horách na Chrudimsku. Zejména díky krásné přírodě v jejím okolím se stala vyhledávanou turistickou lokalitou.

Seč a  Železné hory jsou hojně vyhledávané pro rekreaciSeč a Železné hory jsou hojně vyhledávané pro rekreaci

Seč ve východních Čechách v Pardubickém kraji je vodní nádrž i název městečka uprostřed Železných hor. Přehrada na řece Chrudimka tvoří jezero o rozloze 220 ha a o délce 7 km.

Reklama

Hlavním účelem nádrže Seč je zadržovat vodu před povodněmi. Ovšem kromě vodárenských účelů slouží v jarních a letních měsících především k rekreaci, jako je koupání a vodní sporty. Okolí bylo navíc v roce 1996 vyhlášeno jako přírodní rezervace.

Památky a aktivity u Seče

Ta zahrnuje i zříceninu Oheb. Kolem nádrže se nachází i zřícenina hradu Vildštejn a Markova skála. V blízkém okolí jsou i další kulturně-zajímavá místa jako Lichnice, zámek Slatiňany s koňským muzeem. Dále jízdárna Kovářov či historické město Chrudim s loutkářským muzeeum a Pardubice.

Příroda je kolem nádrže Seč atraktivní a tak je oblast turisticky atraktivní. Proto na březích vznikl i nejrozsáhlejší rekreační areál Chrudimska. Ten nabízí travnaté pláže a další servis, jako je autokempink či půjčovna loděk.

Mezi nejnavštěvovanější části přehrady Seč patří pláž Pod Semtínem. Odtud je hezký pohled na vodní plochu i s ostrovem. Vodní nádrž je vyhledávaná i rybáři. Rovněž je ideálním výchozím bodem pro pěší a cykloturistické výlety. Rozsáhlé lesní porosty jsou ideální i pro houbaření.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil