Skiareály na západě Čech zdraží, v Železné Rudě investovali

3. listopad 2013  MediaShow.cz Pešout  Česko  2325 zobrazení  325 slov

Zimní střediska na západě Čech budou chtít pro sezónu 2013 - 2014 překvapit novými investicemi. Zlepšit podmínky pro lyžaře chtějí zejména v Železné Rudě.

Skiareál Špičák v Železné Rudě v zimě. Foto: archiv iŠumava.czSkiareál Špičák v Železné Rudě v zimě. Foto: archiv iŠumava.cz

Některé zimní lyžařské areály v západočeské části Šumavy připravily zlepšení zázemí a nabídky pro lyžaře. Třeba v Železné Rudě jsou připraveny nové vleky a další vybavení v areálech Nad Nádražím a Špičák. Některá lyžařská centra novinky zatím tají.

Reklama

Největších změn se dočkal areál Nad Nádražím. Investice je v řádu deseti milionů korun. A právě kvůli investicím se po třech letech  zvýší skipassy o pět až osm procent. Přichystán je nový 650 metrů dlouhý vlek, který dvakrát zvýší přepravní kapacitu na 1200 osob za hodinu.

Součástí modernizace je i nové odbavovací zařízení, které rozpozná a přečte čipovou kartu i v kapse, a lyžaři ji nebudou muset nikam přikládat. Zároveň se o 150 metrů prodloužila sousední sjezdovka Diana. Končí nyní u nového vleku, na který je možné nastupovat z obou stran.

Největší lyžařský areál na české straně Šumavy, železnorudský Ski&Bike Špičák, nabídne především rozšířené zázemí pro rodiny s dětmi a méně pokročilé lyžaře. Spuštěn bude nový vlek na spodní části sjezdovky Šance.

Převratné novinky zřejmě nenabídnou železnorudské sjezdovky Belveder či Pancíř. Zastupitelstvo bude teprve rozhodovat o případné změně cen lanovky a vleku na Pancíř a o zajištění nájemce pro Belveder.

Také skiareál v Kašperských Horách letos zásadní novinky nenabídne. Menší středisko Kocourov, vzdálený sedm kilometrů od Klatov, se letos podle Jitky Hájkové z areálu zaměřil v novinkách na posílení služeb, ceny zůstanou na loňské úrovni.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil