Šumava pro lyžování není jen Železná Ruda a Kašperské Hory

29. říjen 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  3355 zobrazení  442 slov

Šumava se pyšní mnoha zajímavými ski areály. Mezi významné patří Lipno či Železná Ruda se Zadovem a Churáňovem.

Šumava pro lyžování není jen Železná Ruda a Kašperské HoryŠumava pro lyžování není jen Železná Ruda a Kašperské Hory

Šumava patří mezi výhledávané lyžařské lokality. Na bavorské a rakouské straně Šumava klesá výrazně, na české straně pozvolně. Nejvyšším vrcholem Šumavy je Velký Javor na bavorské straně hranice, nejvyšším vrcholem české části Šumavy je Plechý (1 378 m.n.m.).

Reklama

K nejvýznamnějším střediskům rekreace na Šumavě patří Špičácké sedlo, Zadov a Churáňov, Antýgl.

Lyžařský areál Lipno (Kramolín) se v posledních letech orientuje na rodinnou rekreaci a nabízí tři moderní sedačkové lanovky. Atraktivní je i areál Nové Hutě.

Zadov-Churáňov nabízí lanovou dráhu vedoucí ze Zadova na vrchol hory Churáňov. Její délka je 887 m a překonává převýšení 188 m. Ski areál Zadov-Churáňov má celkem 7 sjezdovek většinou lehké až střední obtížnosti, délka 4,5 km. Ski areál Kašperské Hory se nacházé jižně od města na severním svahu vrcholku Liščí vrch. Nabízí tři moderní vleky a sjezdové tratě střední obtížnosti.

Skiareál Železná Ruda - Belveder se rozkládá v těsné blízkosti Železné Rudy. Disponuje čtyřmi vleky a třemi sjezdovkami. Lanovka Špičák – Pancíř se nachází 3 km od Železné Rudy. V zimě jsou tady upravované běžecké tratě a pro lyžaře 2 sjezdové tratě. Z Pancíře je překrásný výhled na široké okolí. Lyžařský areál Nad nádražím má středně lehké sjezdovky, které jsou určené především pro rodiny s malými dětmi, lyžaře začátečníky.

Další lyžařské lokality na Šumavě: areál Javorník, areál Kubova Huť, areál Nezdice na Šumavě, areál Horní Vltavice, areál Kocourov, areál Samoty, areál České Žleby, areál Hartmanice, areál Sádek Capartice, areál Kozí Pláň, areál Srní - Hotel Vydra,

Na německé, bavorské straně Šumavy se nachízejí areály Hochficht, Mitterdorf a Velký Javor.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil