Tip na víkendový výlet: Zámek Libochovice a hrad Hazmburk v Poohří

21. srpen 2014  Roman Beneš  Česko  2423 zobrazení  485 slov

PR. Nevíte, co dělat o víkendu a máte rádi památky? Pak se vydejte na pár dní do Poohří, do malebného města Libochovice.

Hrad Hazmburk je blízko Libochovic. Foto: PoznejteLibochovice.czHrad Hazmburk je blízko Libochovic. Foto: PoznejteLibochovice.cz

Nevíte, co dělat o víkendu a máte rádi památky? Pak se vydejte na pár dní do Poohří, do malebného města Libochovice, které je jeho kulturním centrem. Tamní zámek Libochovice a nedaleký hrad Hamburk nabízí zajímavý pohled do naší historie.

Zámek Libochovice

Raně barokní zámek Libochovice, který byl postaven na konci 17.století, je významnou dominantou města. V rámci pravidelných prohlídek máte možnost navštívit bohatě zařízené interiéry, které ukazují, jak se na zámku v minulosti žilo. Pořádají se zde i speciální večerní prohlídky, při nichž nahlédnete do zámeckého sklepení.

V rámci návštěvy zámku pak rozhodně nevynechejte ani zdejší rozlehlý park, který je navržen ve francouzském stylu. Zaujmou v něm mimo jiného dřeviny a rostliny, které pro českou krajinu nejsou zas až tolik typické.

Součástí zámeckého parku je také skleník, kde se pěstují exotické rostliny. Ve skleníku i dalších částech zámku se pořádají pravidelné výstavy a speciální kulturní akce, a to v průběhu celého roku.

Hrad Hazmburk

Jen pár kilometrů od centra Libochovic se nachází zřícenina středověkého hradu Hazmburk. Už na první pohled zaujme dochovanými věžemi. Výšlap na hrad není nijak náročný, takže jej bez problémů zvládnou i děti. Na hradě se konají kulturní akce a výstavy, krom jiných také Středověký den, v rámci něhož zhlédnete umění šermířů a poznáte tradiční středověký život.

Z hradu Hazmburk se vám naskytne vynikající panorama Poohří a Českého středohoří, jemuž dominuje hora Milešovka. I na ni to z Libochovic máte kousek cesty autem, stejně jako na památnou horu Říp.

Další atrakce v okolí Libochovic

Libochovice stojí za to navštívit minimálně na několik dní. Město i jeho blízké okolí nabízí i další zajímavostí k vidění. Kromě zámku a hradu Hazmburk doporučujeme zajet také na Vodní hrad v Budyni, kde sídlí Jandovo muzeum s alchymistickou dílnou, nebo do Třebenic, kde je Muzeum českého granátu.Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil