Tip na výlet: České Švýcarsko láká přírodou a turistickými službami

14. říjen 2013  MediaShow.cz Pešout  Česko  2401 zobrazení  553 slov

České Švýcarsko je unikátní přírodní oblastí, která stojí za poznáním. Navíc nabízí ubytovací a restaurační služby na vysoké úrovni.

Pravčická brána. Foto: archiv Wikipedia.orgPravčická brána. Foto: archiv Wikipedia.org

České Švýcarsko na Děčínsku je unikátní přírodní region mezi obcemi Hřensko a Chřibská. Zaujímá oblast při státní hranici se Německem, která ho odděluje od Národního parku Saské Švýcarsko.

Reklama

České Švýcarsko vyniká  skalními městy a skalními útvary. Jsou to věže, brány, stěny.  Vše je navíc rozděleno hlubokými roklemi. Známé a unikátní jsou též soutěsky řeky Kamenice a  říčky Křinice.

To co odlišuje tuto oblast od jiných částí Česka, je hluboce zaříznutý skalnatý kaňon Labe. Na obou březích se tyčí skalní útesy a vypadá to skutečně zajímavě.

České Švýcarsko není typickou horskou oblastí. Kopce nejsou vidět, vše je jakoby skryto v lesním porostu. Většina území Českého Švýcarska je pokryta hlubokými lesy. Mají pralesovitý charakter, ne všude lze vstupovat a tím pádem příroda působí unikátně.

Pouze stolová hora Děčínský Sněžník, která ale nepatří do národního parku, se se 723 m n.m. tyčí nad okolím a tím pádem je nepřehlédnutelnou dominantou. To samé lze konstatovat o čedičovém kuželu Růžovského vrchu, který je o něco nižší.

Tipy na výlet

To všechno láká k turistice. Navíc v národním parku je mnoho přírodních památek,   které jsou ideálními tipy na výlet: Určitě je to dominanta Pravčická brána. Také přírodní rezervace Růžák, Ponova louka, Babylon. Nádherné jsou lokality Nad Dolským mlýnem, Pavlino údolí či meandry Chřibské Kamenice.

Turisté také rádi navštěvují Divokou a Tichou soutěsku,  hrad Šaunštejn u Vysoké Lípy, Mariina skála u Jetřichovic, Vilemínina stěna u Jetřichovic, Rudolfův kámen — vyhlídka u Jetřichovic.

A pak jsou tu nejnavštěvovanější lokality jako Mezná, skalní hrad Falkenštejn, vyhlídka Belvedér u Labské stráně, Na Tokáni.

Ubytování v Českém Švýcarsku

Pro poznání tohoto regionu je vhodné v oblasti pobývat delší dobu, případně na prodloužený víkend nebo v rámci dovolené. Ubytování České Švýcarsko se věnuje specializovaný web s nabídkou chalup, hotelů, penzionů nebo restaurací.

Ubytovací web má přehledné uspořádání, zájemce o ubytování si tak vybere vhodný pokoj dle svých preferencí. Výhoda portálu je maximální množství informací o ubytovacích zařízení a množství informací pro turisty jako jsou turistické cíle, cyklotrasy, sportovní vyžití. A navíc: Vzhledem k tomu, že Silvestr 2013 se blíží, již nyní je vhodné přemýšlet o ubytování.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil