Už máte připravené zimní pneumatiky? Blíží se doba přezutí

14. říjen 2013  Roman Beneš  Česko  2346 zobrazení  548 slov

PR. Zima se neúprosně blíží. S jejím příchodem budete muset přezout pneumatiky u svého automobilu.

Zima se neúprosně blíží. S jejím příchodem budete muset přezout pneumatiky u svého automobilu.

V České republice platí povinnost přezutí na zimní pneumatiky ve chvíli, kdy se na vozovce vytváří ledovka, případně se dá očekávat, že k tomu během vaší jízdy dojde. Zákon zároveň stanovuje, že byste na vozidle měli mít zimní pneu od počátku listopadu do konce března.

Existují tedy výjimky: pokud je venku vyšší teplota a silnice jsou suché, nenamrzlé, je možné i během tohoto období jezdit na letních pneumatikách. To, že venku bude pěkné a teplé počasí, je ovšem vysoce nepravděpodobné. Právě nyní tudíž přichází čas, kdy je vhodné si koupit zimní pneumatiky, pokud je již nemáte připraveny z loňska.

Zimní pneumatiky a potřebný standard, který musejí splňovat

Ve chvíli, kdy starší zimní pneumatiky používáte již čtyři roky, je dobré si raději pořídit nové. A to i v situaci, kdy jsou ještě relativně v dobrém stavu. Vždy je důležité si zkontrolovat zejména to, jak hluboké jsou drážky dezénu. V případě zimních pneumatik, jak jistě dobře víte, musí být dezén minimálně 4 milimetry hluboký.

Pneumatiky Matador – záruka kvality

Určitě záleží i na typu a značce pneu. Doporučit lze kupříkladu zimní pneumatiky Matador, které jsou osvědčené. Jedná se o spolehlivé produkty, žádné laciné šmejdy, které byste po jedné sezoně museli vyhodit. Kvalitní pneumatiky značky Matador vám bez problémů vydrží několik sezon, a to i při častém ježdění.

Před zimou kompletně zkontrolujte stav vozidla

Když už se staráte o své auto, zkontrolujte také to, zda kromě nových pneumatik nepotřebují také vyměnit nějaké důležité komponenty. Náhradní díly se dnes dají bez potíží zakoupit v internetových obchodech. Mezi nejčastěji vyhledávané přitom patří náhradní díly Audi. Ty pořídíte na tomto linku.

U svého vozidla si všímejte všech detailů. Pokud nejste zrovna odborníci, zajeďte si raději do servisu, kde vám stav vozidla před zimou důkladně zkontrolují a případně i vymění nevyhovující díly a součástky. Nezapomenou ani na takové detaily, jako jsou těsnící kroužky. V případě, že právě těsnící kroužky jsou tím, co váš automobil „trápí“, dají se zakoupit přes web novotechno.sk.

Komerční sdělení

-lod-Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x