V Orlických horách se lyžuje nejen v Deštném a v Říčkách

8. leden 2012  MediaShow.cz Pešout  Česko  3001 zobrazení  521 slov

Lyžování v Orlických horách má několik středisek se ski areály. Nejnavštěvovanější je Deštně v Orlických horách či Říčky a lyžuje se i v dalších.

V Orlických horách se lyžuje nejen v Deštném a v ŘíčkáchV Orlických horách se lyžuje nejen v Deštném a v Říčkách

Zimní lyžařské středisko Říčky v Orlických horách se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 752 - 992 m nad mořem. Pěticestí je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. Jsou zde dva vleky a i čtyřsedačková lanovka. Je tu několik sjezdovek až o délce 1500 m.

Reklama

Deštně v Orlických horách je nejznámnější lyžařské středisko Orlických hor. Areál SPORTprofi disponuje v Deštném 6 vleků a jednu sedačkovou lanovku. V areálu Marta I. se nacházejí tři vleky, sedačková lanovka a tři sjezdovky, v areálu Marta II. tři vleky, dvě sjezdovky a snowpark. Oba areály jsou propojeny turistickou sjezdovkou č. 3.

Areál Tendr má vlek, který se nachází zhruba 3 km od Deštného, poblíž hotelu Šerlišský mlýn, v nadmořské výšce 900 metrů. Délka vleku činí 500 metrů. Mírný svah je vhodný i pro výuku lyžování. Zhruba půl kilometru západně od centra Deštného se nachází mírná luční sjezdovka vleku Špičák. Nejvýše položená sjezdovka v oblasti Deštného se nachází pár desítek metrů pod Masarykovou chatou v nadmořské výšce překračující 1000 metrů.

Skiareál Čenkovice je třetí nejznámější středisko v Orlických horách na svazích Bukové hory v nadmořské výšce 750 - 958 m n.m. Skiareál má osm sjezdovek a devět vleků. Skipark Červená voda zahájilo provoz v roce 2010. Nachází se na východním svahu Bukové hory u Mlýnického Dvora a je tak určitým protipólem lyžařského střediska v Čenkovicích. Sjezdovky obou areálů jsou propojeny právě na vrcholu Bukové hory. Svojí délkou 2 150 m se zde nachází nejdelší sjezdovka v Orlických horách.

Ski areál Olešnice v Orl. h. má k dispozici dva vleky a dvě sjezdové tratě. Sport areál České Petrovice se nachází v nadmořské výšce 720 m.n.m. Disponuje 3 lyžařskými vleky a celkovou délkou sjezdových tratí je přes 2 km.

Dále lze navštívit ski areály Sedloňov, Bedřichovka, Orlické Záhoří - Jadrná, Orlické Záhoří - Černá Voda, Ski centrum Zdobnice, vlek "Farák" v Rokytnici v Orl. h., Nella Bartošovice v Orlických horách, ski areál Mladkov - Petrovičky.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil