Zámek Libochovice, hrad Hazmburk a další tipy na výlet

8. srpen 2017  Redakce MS   Česko  1830 zobrazení  394 slov

Libochovice jsou známy zámkem, v blízkosti je i hrad Hazmburk. Nabízíme několik tipů na výlet či dovolenou v severních Čechách.

Zámek Libochovice. Foto: MediaShow.czZámek Libochovice. Foto: MediaShow.cz

Do Libochovic se jezdí především kvůli zámku Libochovice a zřícenině hradu Hazmburk.

Reklama

Libochovice jsou ideální nejen pro milovníky delších výletů či pro vyznavače cykloturistiky. Na své si zde přijdou také rodiny s dětmi.

Rodinný výlet do Libochovic začněte prohlídkou místního zámku. Barokní zámek Libochovice nabízí možnost nahlédnout do světa baroka a renesance. Kromě toho zámek disponuje také překrásným velkým zahradním parkem.

Jen pár kilometrů severně od Libochovic leží zřícenina hradu Hazmburk. Na cestu se nemusíte nijak složitě fyzicky připravovat, hrad je od města vzdálen asi 4 kilometry.

Cílem vašeho výletu je hrad Hazmburk. Jde o středověkou zříceninu, které dnes dominují dvě věže – Bílá a Černá. Jsou zde i pozůstatky třetí věže. Po výstupu se vám kromě pohledu na starobylé stavby vyskytne úžasná scenérie na celé okolí. Z vrcholku lze dohlédnout i několik desítek kilometrů.

Libochovice jsou dostupné nejenom po silnici, snadno se sem dostanete také vlakem. Pokud patříte mezi milovníky vlaků, pak vás navíc potěší možnost využít zdejší lokálky, které mají jedinečné kouzlo.

V letní sezoně, od června do září, se svezte Podřipským motoráčkem. Ten jezdí na trase Roudnice nad Labem – Litoměřice. V jeho polovině je zastávka Libochovice.

Užijete si jízdu v historickém motoráčku, který dnes už běžně na českých železnicích není k vidění. Během cesty se pokocháte všemi známými památkami, které jsou v okolí Libochovic k vidění.

Tipy na výlety

Trasa: Lovosice – vrch Lovoš, Muzeum českého granátu Třebenice

Trasa: Doksany, Terezín, Lovosice

Trasa: Roudnice nad Labem, Hora Říp

Více v článku Turistické trasy na každý den


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x