Západní Krkonoše nabízí pro lyžování mnoho kvalitních areálů

2. říjen 2011  MediaShow.cz Pešout  Česko  3737 zobrazení  521 slov

Krkonoše jsou vyhledávané zejména v zimě. Míří sem lyžaři a pro ně jsou připraveny desítky kilometrů sjezdovek nejen v Harrachově nebo Rokytnici nad Jizerou.

Západní Krkonoše nabízí pro lyžování mnoho kvalitních areálůZápadní Krkonoše nabízí pro lyžování mnoho kvalitních areálů

Krkonoše jsou nejvyšším českým pohořím. Pro zimní sezonu jsou rájem, neboť se stále zvyšuje komfort pro lyžaře či snowboardisty. Rovněž se zlepšují ubytovací kapacity a volnočasové aktivity, jako jsou wellness centra.

Reklama

Krkonoše lze rozdělit do tří oblastí: západní Krkonoše, centrální Krkonoše, východní Krkonoše.

Západní Krkonoše zahrnují lyžařská střediska Benecko, Harrachov, Jilemnice, Rokytnice nad Jizerou, Vítkovice.

Benecko se nachází ve výšce 900 m n.m. a nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na okolní kopce. Bencko je klidné lyžařské středisko, které je ideální pro rodiny s dětmi, začínající lyžaře, ale i náročnější vyznavače zimních sportů.

K dispozici je celkem 3,3 km lyžařských sjezdovek a moderní čtyřsedačková lanovka. Dále dvanáct lyžařských vleků různých délek. Pro běžkaře jsou k dispozici upravované běžecké tratě.

Harrachov patří mezi skupinu nejkrásnějších středisek zimních sportů v Česku. Zaměření tohoto střediska je všestranné a kromě kvalitních sjezdových tratí o délce 7,3 km nabízí Harrachov ideální podmínky běžkaře. Harrachov má navíc známý skokanský areál, k dispozici jsou tři čtyřsedačkové lanovky a šest vleků.

Rokytnice nad Jizerou se chlubí hned několika lyžařskými areály ve svém okolí. Jablonec nad Jizerou má dva lyžařské vleky a 3 km sjezdových tratí různých obtížností, které vyhovují náročným lyžařům i rodinám s dětmi.

Dále v Pasekách nad Jizerou se nachází lyžařský areál na rozlehlých stráních Hořenska. K dispozici je celkem pět lyžařských vleků. Rodinný areál Šachty je leží na okraji městečka Vysoké nad Jizerou. Využívat lze nový dvou kotvový vlek, dva single vleky a 4 km sjezdových tratí s příjemným terénem.

Samotná Rokytnice nad Jizerou patří mezi nejoblíbenější lyžařská střediska západních Krkonoš. Pro lyžaře je k dispozici 24 vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky. Lyžuje se celkem na 23 kilometrech tratí.

Vítkovice mají dva ski areály. Homole nabízí jeden vlek a 2,2 km dlouhou sjezdovku. Aldrov je větší. Chlubí se čtyř sedačkovou lanovkou a pěti vleky. Nachystáno je 5,3 km sjezdovek. Lyžuje se také v Jilemnici.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil