Angkor Wat v Kambodži láká na zapomenuté chrámy v džungli či panenskou přírodu

3. prosinec 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2660 zobrazení  506 slov

Dovolená v Kambodži není nereálná, naopak tato asijská země nabízí pro turisty zapomenuté skvosty. Ideální jsou privátní zájezdy.

Kambodža láká stále více turistů. Foto: archiv Arcadia AirKambodža láká stále více turistů. Foto: archiv Arcadia Air

Nádherná panenská příroda, průzračné vodopády, zapomenuté chrámy v džungli. Nebo khmérské chrámové komplexy, žádní turisté a především dlouhé písčité pláže. Tohle lze zažít pro Evropany v exotické Kambodži. V zemi, o které víme málo.

Reklama

Z etnického hlediska je Kambodža národnostně jednolitý stát, více než 90 % obyvatelstva tvoří Khmerové. Mezi nejpočetnější národnostní menšiny patří Vietnamci a Číňané.

Hlavním městem je Phnompenh, ve kterém žije odhadem 2 mil. obyvatel. Druhé největší město je Battambang, k velkým městům se dále řadí Kompong Sam, Sihanoukville a Siem Reap.

Přestože je Kambodža zaostalou a nejchudší zemí v této části Asie, není důvod se obávat. I přesto, že  země byla v minulosti zmítána válkou a masakrem, který hraničil s genocidou.

Současná situace je ale jiná. Díky záju turistů se v Kambodže začala velmi rychle rozvíjet turistická infrastruktura. Staví se nové hotely, guesthousy, bary a restaurace.

Siem Reap

Město Siem Reap je hlavní branou do chrámového komplexu Angkor. Je to nejrychleji se rozrůstajícím městem Kambodži. Přímo v Siem Reap lze navštívit Národní muzeum Angkor, Angkor Cultural Village, velké množství krásných pagod a spoustu dalších zajímavých míst.

Velmi zajímavé jsou i výlety do okolí: Národního park Kulen Mountain s věhlasnou sochou obrovského ležícího Buddhy v klášteře Preah Ang Thom nebo Plovoucí vesnice. To jsou domy, školy, nemocnice, dokonce i kostely jsou postaveny na plovoucích plošinách.

Příjemné jsou i výlety na kole, které umožní poznat běžný život na venkově.

Angkor Wat

Angkor, starověké město, které vyrazí dech. Avšak v 70. letech minulého století vyvraždili vládnoucí Rudí Khmerové čtvrtinu místních obyvatel.

Jednou z turisticky atraktivních destinací je chrám Angkor Wat. Ten je vrcholným příkladem khmérské architektury. Chrámový komplex má rozlohu 820 tisíc m2 a je obehnán zdí o výšce 4,5 metrů.

Turisté obdivují bohaté zdobení interiérů basreliéfy s výjevy z hinduistických psaných děl Mahábháraty a Ramajány. Angkor Wat a další chrámové pozůstatky slavného Angkoru byly v roce 1992 zapsány na seznam Světového dědictví UNESCO.

Kambodža dovolená lze objednat u specializovaných cestovních kanceláří.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil