Bulharsko nabízí koupání v Černém moři za levné peníze

24. duben 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3372 zobrazení  507 slov

Bulharsko je zemí s možností trávit v ní levnou dovolenou. V létě se jezdí do resortů na pobřeží Černého moře a v zimě do hor si příjemně zalyžovat.

Bulharsko je východoevropskou zemí rozkládající se na Balkánském poloostrově, na pobřeží Černého moře. Je to země s rozmanitou historií, která utvářela její charakter. Byli zde kočovníci a obchodníci, dobyvatelé i osadníci. Naopak turisté si země moc nevšímají.

Reklama

Bulharsko je nyní součástí Evropské unie, ale kvůli svému čtyřicetiletému členství v sovětském bloku se Bulharsko stalo méně známým a hůře dostupným pro turisty. Poslední roky se to mění a stále častěji lidé objevují přímořská letoviska.

V zemi je vidět propastný rozdíl mezi životem ve městech a na venkově, což je podtrženo i životní úrovní. Naštěstí potyčky a války na Balkáně zemi nepostihly a i přes různé nešvary a menší ekonomickou výkonnost je republika turistům nakloněna.

V létě turisté míří především do některého z nejvyspělejších plážových resortů na pobřeží Černého moře, jako je například Albena. Je možné sem utéct před davy turistů a najít odlehlý kousíček písečné pláže, dokonce i v období hlavní sezóny v červenci a srpnu. Kvůli penězům je nejlepší zůstat v malé vesnici nebo velkém městě na pobřeží a do plážových resortů pořádat jenom výlety.

V Bulharsku je možné i lyžovat

Od poloviny prosince do poloviny dubna obvykle nabízí čtyři hlavní lyžařské resorty Bulharska velké množství sněhu. I když vybavení možná nebude na světové úrovni, ceny jsou podstatně nižší než v ostatních evropských střediscích.

Bulharsko nabízí i mnoho tisíc kilometrů značených turistických tras, které vedou přes původní národní parky a rezervace. Skvělá pěší turistika, a v zimě lyžování, se nabízí již 30 minut jízdy autobusem od hlavního města Sofia.

Ostatními letními aktivitami může být třeba jízda na horském kole, jízda na koni či zkoumání jeskyň. Jestliže už máte dost tělesných aktivit, navštivte jedno z přemnoha ozdravných center. V nich vám nabídnou bazény s minerální vodou a bahenní lázně, které léčí revmatismus a zbavují stresu

Sofia

Hlavní město Sofia je kosmopolitní město s desítkami kostelů, muzeí a uměleckých galerií. Okouzlující stará města Plovdivu a Veliko Târnova naprosto vyzařují historickou atmosférou. Další malebné vesničky, jako je Koprivshtitsa, Tryavna a Shiroka Lûka, udávají skvělý příklad velkolepého architektonického stylu typického pro bulharskou renesanci 18. a 19. století.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x