Černá Hora - Barská riviéra (III.) - Petrovac

3. září 2007  Redakce MS   Destinace  4465 zobrazení  349 slov

Cestopis pojednává o čtrnáctidenním pobytu v Černé Hoře a poznávání po krajinách této mladé země, která ještě nedávno patřila k Srbsku.

Nastal nový den a v plánu jsme měli navštívit Petrovac. Rozvrhli jsme si, že výlet uskutečníme odpoledne.

Reklama

Ráno jsme tak strávili na pláži v Čanji a po obědě jsme se přemístili po promenádě kolem moře až k "přístavu".

Loď už byla připravená, takže nic nebránilo tomu, abychom nastoupili. Cesta nebyla dlouhá a tak po několika minutách vystupujeme v Petrovaci.

Petrovac (též Petrovac na Moru) je malé městečko a větší oblíbené letovisko s příjemným podnebím. Nachází jihovýchodně od Budvy, 9 km od Sv. Stefanu. Je obklopeno olivovníkovými háji a borovými lesy. Kolem zdejšího zálivu se obloukem táhne široká pláž z drobných oblázků a písku, které se říká Petrovacká pláž (Petrovačka plaža). Impozantně působí hradba hor, která chrání Petrovac před vnitrozemskými klimatickými vlivy. Dva romantické ostrůvky Katić a Sveta Nedelja (s kostelíkem) působí velmi malebně.

Je zde jedna hlavní promenadá, velice blízko od písčité pláže, kde se nachází mnoho obchodů se suvenýry, restauracemi nebo i internetová kavárna.

Po shlédnutí promenády jsme zašli do pevnosti, z které se zachovala jen její část z 16. stol. a lazaret, přeměněné nyní pohostinský podnik (noční bar Castello). I to málo co z pevnosti zbylo, je velmi malebné.

Hlavním cílem je široká Petrovacká pláž (Petrovačka plaža) z drobných oblázků a písku, lemovaná četnými pohostinskými podniky, která se táhne v oblouku dlouhém 600 m. Specifická je načervenalá barva jejího písku.

Po shlédnutí všeho zajímavého jsme měli už připravenou loď na cestu zpět do Čanje. A rozhodli jsme se, že další náš výlet bude směřovat do Sutomore.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x