Češi si oblíbili dražší dovolené. Naučili si je kupovat přes slevové portály

18. září 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2083 zobrazení  287 slov

Během letních prázdnin investovali Češi do nákupu dovolené přes slevový portál průměrně o 32 % vyšší částku než loni. Vyplývá to z aktuálních statistik portálu Slevoteka.cz, které porovnávají nákup dovolených v období letních prázdnin v letošním a loňském roce.

Zatímco v roce 2012 činila průměrná částka za nákup pobytu 3 145 Kč, letos byla o více než tisíc korun vyšší. Podle odborníků je tento fakt důkazem, že roste důvěra lidí k nákupu přes slevové portály.

Reklama

Podle nejnovějších statistik pobytového slevového portálu Slevoteka.cz kupovali lidé v období července a srpna 2013 nejvíce zájezdy na území České republiky. Toto množství odpovídá 51 % všech objednávek.

Druhou nejžádanější destinací byla potom oblast Slovenska, kterou si objednalo celkem 23 % zákazníků. Podle odborníků tento zájem odpovídá aktuálnímu trendu trávit pracovní volno v místě s dobrou dojezdností. Více než dvojnásobně se podle aktuálních údajů zvýšil také počet objednávek v hodnotě nad 7 000 Kč.

„Je evidentní, že Češi získali důvěru v typ nakupování pobytů před slevové portály. Loni si pořizování dovolené tímto způsobem vyzkoušeli a letos se po dobrých zkušenostech nebojí na portálu za dovolenou u moře pro celou rodinu utratit i větší objem peněz,“ objasnil Lukáš Przybylski, obchodní ředitel portálu Slevoteka.cz.

„Tento trend je letos znatelný u všech slevových portálů, které mají zájem zvyšovat důvěru zákazníků. Lidé je mohou poznat podle toho, že kladou důraz na kvalitní pojištění, poskytují garanci spokojenosti či zákaznickou podporu. V neposlední řadě mají obvykle také přehledné webové stránky,“ doplnil Lukáš Przybylski.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil