Cestování obytným vozem po Evropě je zážitkem

26. prosinec 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  7724 zobrazení  495 slov

Poznávat evropské země na čtyřech kolech a s obytným přívěsem má své kouzlo. Mezi přednosti určitě patří svoboda pohybu a atmosféra kempaření.

Cestovat s obytným vozem lze velmi snadno a rychle. Pokud se rozhodnete pro netradiční dovolenou poznávání různých regionů, a to nejen v Čechách, na Moravě a na Slovensku, ale i v dalších zemích Evropy, není nic snadnějšího než si karavan půjčit.

Reklama

Není tak nutné ho kupovat a vlastnit. Jen zajít do půjčovny obytných vozů a vybrat si ten nejvhodnější. Je několik typů a výběr toho pravého závisí na účelu cesty. Někdo chce cestovat po delší trase, někdo zase jen kempovat na určitém místě.

Cestování v karavanu lze považovat za aktivní dovolenou. Stačí si naplánovat trasu, po které se uvažuje jet a pak místa, kde se bude kempovat. Pak už stačí jen zajít pro obytný karavan.

Co obsahuje obytný karavan

Půjčovna karavanů je ideální pro ty, kteří chtějí jednorázově vyrazit na cesty. Vhodný je například obytný vůz McLouis Glamys 25G, ve kterém může spát až šest lidí. Výhodou tohoto typu karavanu je, že v něm lze cestovat nejen v létě, ale i v zimním období. Navíc řídit ho může každý, kdo vlastní řidičský průkaz skupiny B, tedy na klasické auto.

Ve standardní výbavě půjčovna obytných vozů nabízí u vozu dálniční známku, komfortně vybavený vůz jako je DVD přehrávač. Dále je nacyhstáno kompletní kempové vybavení jako kvalitní a pohodlné kempové židle, stůl, venkovní koberec, venkovní osvětlení, markýzu či nosič kol.

Jak funguje půjčovné obytného vozu

Další podstatnou informací je, že se neplatí za ujetý počet kilometrů. Jediným omezením je, že při půjčovném do 7 dnů je limit 300 km na den. Podstatnou výhodou je je i to, že pronájem obytných vozů zahrnuje havarijní pojištění a nadstandardní asistenční služby, což znamená opravu vozu na cestě, náhradní ubytování a doprava domů.

Kam cestovat s obytným vozem

S obytným vozem se nejčastěji cestuje po Česku a Slovensku, vhodné cesty jsou i k jižním sousedům do Rakouska a Německa, převážně do Bavorska. ideální jsou Alpy a jezera. Ten, kdo chce poznávat obytným vozem vzdálenější místa, cestovat může například do Holandska. Tato země je pro kempování stvořená.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2.73 hvězdiček / Hodnoceno: 15x