Cestovní kanceláře opět nabízejí zájezdy do Egypta. Dosahují nejnižší cenové úrovně

24. září 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2262 zobrazení  367 slov

Cestovní kanceláře vítají přehodnocení stanoviska ministerstva zahraničních věcí pro cesty do Egypta. Ceny zájezdů do egyptských letovisek dosahují nejnižší úrovně.

Bezpečnostní situace v Egyptě se opět zklidňuje a je pod kontrolou vládních ozbrojených složek. Ministerstvo zahraničí Velké Británie ve svém doporučení cestovat do Egypta jen ve výjimečných případech vyjmulo letoviska u Rudého moře již na začátku září, což bylo vodítkem pro postupnou obnovu zájezdů českých cestovních kanceláří.

Reklama

Většina českých cestovních kanceláří své zájezdy do egyptských letovisek Marsa Alam a Hurghada začala v průběhu září znovu organizovat a podle současných prodejů je o Egypt velký zájem. Svou dovolenou v Egyptě během září strávilo několik tisíc českých turistů a všichni si svůj pobyt užili bez jakýchkoliv problémů či narušení. Do turistického letoviska Taba na severu Sinajského poloostrova cestovní kanceláře zájezdy nenabízejí již od loňského roku, do Šarm aš-Šajchu se mohou turisté dostat s českou CK až od listopadu.

Na základě doporučení ministerstva zahraničních věcí nepodnikat turistické výlety, cestovní kanceláře zrušily nabídku fakultativních výletů mimo egyptská letoviska.

"Místní ubytovatelé podporují příjezdy zahraničních turistů a poskytují cestovním kancelářím další slevy. Zájemci tak mohou jet nyní na podzim do Egypta za bezkonkurenčně nejnižší ceny. Letecký týdenní zájezd v hotelu *** s all inclusive tak vyjde již na necelých 9 tis. Kč," informuje  Kateřina Petříčková, tajemník Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Egypt je velmi oblíbenou destinací i pro pobyty mimo hlavní turistickou sezónu, protože svým stálým teplým počasím poskytuje vše, co od dovolené klienti očekávají. Přesto nepředpokládáme, že se počty cestujících do Egypta vrátí na původní čísla na začátku léta.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil