Chorvatsko a Černá Hora lákají čistým mořem a aktivní dovolenou

13. květen 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2436 zobrazení  831 slov

Pobřeží Chorvatska a Černé Hory nabízí mnoho atraktivních míst pro letní dovolenou. Turistická infrastruktura je stále na lepší úrovni a ceny stále přijatelné.

Chorvatsko je pro Čechy dlouhodobě nejnavštěvovanější zemí pro krásné moře. Jadran s mnoha zálivy a s nesčetným množstvím ostrovů přímo láká k trávení letní dovolené.

Reklama

Chorvatské pobřeží Jadranu je mimořádně členité, což přispívá k jeho půvabu a malebnosti. Chorvatsko je tradiční prázdninovou destinací, do které míří tisíce turistů. Láká je především moře a čistá voda.

Země má velmi dlouhé pobřeží, součástí jsou i stovky ostrovů. Chorvatská města jako Split, Zadar, Šibenik, Dubrovnik, Trogir, Rijeka, Pula patří mezi ta nejdůležitější a nejvyhledávanější na jadranském pobřeží.

Ve vnitrozemí Chorvatska i na ostrovech je celkem osm národních parků: Brijuni, Kornati, Krka, Mljet, Paklenica, Plitvická jezera, Risnjak, Severní Velebit.

Dovolená Chorvatsko se odehrává ve čtyřech hlavních oblastech: Istrie - severní Chorvatsko, Od Rijeky po Zadar, Střední Dalmácie, Jižní ostrovy a Dubrovník.

Chorvatská část Dalmácie sahá od poloostrova Prevlaka na jihu až po neobydlený ostrov Sveti Grgur na severu. Kromě samotného pobřeží k ní patří ještě mnoho ostrovů. Země je hornatá s jedinou významnou řekou Neretva.

Střední Dalmácie je v letní sezoně atraktivní oblastí. Oblíbená jsou městečka s penziony na ostrově Murter, pláže na Dalmatské riviéře a dále jižnější Makarská riviéra nabízí bydlení v soukromí a hotelové komplexy.

Jižní Dalmácie je nejjižnější Chorvatsko a typická destinace pro dovolenou u moře. Kromě pobřeží s největším městem regionu Dubrovníkem je oblast charakteristická ostrovy jako je Korčula, Peljašač, Lastovo, Mljet, Šipan, Lopud, Koločep nebo Lokrum.

Mezi Neretvským a Malostonským průlivem leží druhý největší poloostrov Jadranu – Pelješac. Ve středu vápencových hřebenů jsou úrodná pole, na kterých roste proslulá chorvatská vinná réva. Turisty je vyhledávána především jihozápadní a západní část polostrova.

Dubrovník je středověké město, obklopeno uklidňujícím prostředím a mírným středomořským podnebím. Turisté v něm naleznou historické památky, muzea a galerie.

Černá Hora

Černá Hora je republika v jihovýchodní Evropě při pobřeží Jaderského moře pod Chorvatskem, která sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Srbskem, Albánii a Kosovem. Hlavním městem je Podgorica.

Hlavní turistická letoviska se nacházejí na pobřeží Jaderského moře. Dovolená Černá Hora nejčastěji probíhá ve městech Budva, Kotor, Ulcinj a dále v Sveti Stefan, Sutomore, Bečići.

Budva je centrem celé Budvanské riviéry a jednou z nejvýznamnějších turistických oblastí v celé Černé Hoře. Nachází se zde mnoho hotelů. Rovněž se město chlubí mnoha plážemi, nejrozlehlejší je Slovenska plaža. Pořádají se tu hudební festivaly a jiné akce.

Kotor je město a přístav v jihozápadní části Černé Hory. Rozkládá se v malebné poloze na samém konci boky Kotorské, hlubokého zálivu.

A Ulcinj se nachází blízko Skadarského jezera a hranic s Albánií. Je velmi vyhledávaným místem pro letní dovolenou. Ve městě se nacházejí lázně a mnoho památek. Od města se táhne několik kilometrů dlouhá pláž s černým pískem. Lemují ji stovky barů a restaurací. Na jejím konci se pak nachází ostrov Ada Bojana.

VÍTKOVICE TOURS

V Chorvatsku a Černé Hoře kromě lenošení u moře se lze věnovat i aktivním činnostem - ať je to kolo, památky nebo dovolená na lodi.

Mnohaletým specialistou je cestovní kancelář VÍTKOVICE TOURS. Ta nabízí nejširší nabídku vlastních zájezdů do Chorvatska a Černé Hory, ubytování od jednoduše zařízených a levných apartmánů až po luxusní all inclusive resorty.

Nachystány jsou výrazné slevy pro děti a slevy za včasný nákup. Nechybí Neptun kluby s českými animátory zajišťující programy pro celou rodinu. Dále je možné si zarezervovat zájezdy s vlastní dopravou, neboť Chorvatsko má vybudovanou novou dálniční síť. Nebo lze využít autobusovou či leteckou dopravu z Ostravy a Prahy do Splitu a Dubrovníku. Nechybí ani on-line nákup dovolené na webu www.ckvt.cz.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil