Chorvatsko a jeho čtyři oblasti Jadranu: Jižní Dalmácie

12. leden 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2543 zobrazení  519 slov

Chorvatskou nejižnější částí je Dalmácie v regionu Dobrovníka. Tato oblast je považována za jeden z klenotů Chorvatska.

Jižní Dalmácie - to je nejjižnější Chorvatsko a typická destinace pro dovolenou u moře. Kromě pobřeží s největším městem regionu Dubrovníkem je oblast charakteristická ostrovy jako je Korčula, Peljašač, Lastovo, Mljet, Šipan, Lopud, Koločep nebo Lokrum.

Reklama

Dubrovník

Dubrovník je středověké město, obklopeno uklidňujícím prostředím a mírným středomořským podnebím. Nachází se v něm mnoho kulturních a historických památek, muzeí a galerií. Město jako malebné místo nabízí široký výběr akcí a zajímavých atrakcí, které lze v rámci odpočinku prožívat v klidném prostředí s okolními ostrovy a krásnou pobřežní krajinou.

Dubrovnik byl vždy vyhledáván pro vynikající ubytování. Dovolená Chorvatsko v této lokalitě tak dostává jiný rozměr. Velké množství hotelů a apartmánů s vynikajícím zázemím zajistí, že Dubrovník má titul z nejluxusnějších turistických destinací v Chorvatsku. Ačkoli většina ubytování v Dubrovníku je orientována na luxusnější klientelu není těžké ve městě a v okolí najít apartmány.

V okolí Dubrovníku s historickým centrem města, které se pyšní hradbami, jsou i malebná měst jako Cavtat a Metković. A pak již zmíněné ostrovy Korčula a Lastovo, kam také míří nabídky na zájezdy Chorvatsko.

Korčula

Ostrov Korčula je od poloostrova Pelješac oddělen úžinou širokou 900 až 3000 metrů. Je šestým největším Jadranským ostrovem, s poměrně členitým pobřežím. I na tento ostrov jsou vypravovány last minute Chorvatsko zájezdy.

Město Korčula s přístavem je oblíbené letovisko a hojně navštěvovaný výletní cíl na severovýchodním pobřeží ostrova Korčula. Korčula patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na chorvatském přímoří. Východně od přístavu se nachází malá skupinka ostrůvků.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil