Cyklozájezdy na kole Evropou jsou ideálním relaxem

3. květen 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2086 zobrazení  467 slov

Cykloturistika patří mezi oblíbené aktivity. A už několik let je kolo ideálním dovolenkářským prostředkem k poznávání mnoha zajímavých míst.

Cyklozájezdy jsou vyhledávané a ti, kteří objevili kouzlo ze sedla kola, jistě dají za pravdu, že si lze užívat spoustu zajímavých chvil. Trávit čas v jarní či letní přírodě je ideální pro relaxaci.

Reklama

Pomineme-li výlety na kolech po Čechách a Moravě a zaměříme se na okolní státy, Evropa nabízí skutečné lahůdky. Rájem cyklistů je především Nizozemsko, které má vybudovanou hustou síť cyklostezek, ale to je i případ Německa. Za poznáním se ale cestuje i do dalších krajin.

Aktivní dovolená se stala hitem už před mnoha lety, neboť sedavá zaměstnání nenapomáhají lidskému tělu, ba naopak. Proto již hodně lidí objevilo, že dynamická dovolená je to pravé.

Je několik možností jak cestovat. Buď vlastními silami, tedy na "vlastní pěst" nebo si zaplatit cyklo zájezd. Tato forma cestování má mnoho výhod. Především odpadají starosti kde spát, kde jíst, jak se do dané lokality dopravit a navíc skupina více lidí zajistí větší zábavu.

Jaké tedy mohou být lokality k poznávání? Je jich opravdu mnoho, ale jen pro inspiraci: italská jezera v Alpách, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, francouzská Provence, ostrov Elba, Bretaň či Moselská a Rýnská oblast.

Sportování a cyklistika zvláště je namáhavá činnost. Proto jsou cyklozájezdy oblíbené, neboť se lze zaměřit skutečně jen na odpočinek a o servis je postaráno. Spíse například v hotelu, připravena je večeře, relaxovat lze v bazénu. A hned druhý den na výlet. Pořádající agentury mají také připravený program, který je obvykle nabitý zajímavostmi. Turisticky atraktivní regiony jich mají většinou mnoho.

To cestování po vlastní ose je náročnější. Kromě užívání přes den s postupujícím večerem vyvstává otázka, kde spát. Samozřejmě je logické, že přenocování se zajišťuje dopředu, avšak zejména mladí lidé co cestují na kole, využívají momentu překvapení. Buď si dopředu vyhlédnou nějaký kempink nebo přespí takříkajíc pod širákem.

Nelze tedy říci, který způsob cyklo zájezdu je lepší. Záleží zejména na věku dotyčného a co od takové dovolené očekává. Když si totiž detailněji rozebereme náklady, většinou cestování takříkajíc "na blind" nevyjde levněji.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil