Do ciziny by se nemělo zapomínat na cestovní pojištění

7. únor 2012  Redakce MS   Destinace  2010 zobrazení  311 slov

Cestovní pojištění by mělo být základem při cestě do zahraničí. Zvláště při sportování a dalších aktivitách zavánějící nějakým úrazem.

Ten, kdo se rozhodne svoji dovolenou trávit aktivně, by měl přemýšlet i o nečekaných nástrahách. Zejména, pokud vyrazí do hor za zimními sporty. Každý by si totiž měl uvědomit, že sportování může znamenat i nečekaný úraz.

Reklama

Z toho vyplývá, že je nutné se připojistit. Klasické zdravotní ani úrazové pojištění například v Alpách opravdu není dostatečnou ochranou před nečekanými výdaji spjatými s úrazem.

Proto, ať už v zimě kdokoliv míří na hory či v létě k moři nebo na kolo, určitě by měl zvolit cestovní pojištění. Avšak to je základní produkt, a opět podle účelu pobytu je vhodné se připojistit. Léčebné výlohy totiž nejsou malé.

Ošetření v cizině totiž není nikdy bezplatné, klient musí uhradit na české poměry vysokou spoluúčast. Tu po návratu české pojišťovny neproplácejí. Z toho vyplývá, že cestovní pojištění by mělo být v cizině samozřejmostí.

Vyplatí se sjednat komerční cestovní připojištění. To není nijak drahé, případné náklady po návratu by totiž mohly být hodně vysoké. Samozřejmostí u cestovního pojištění je, že to, na jaké plnění klient uzavřel, pojišťovna veškeré výlohy na léčení včetně místních zákonných spoluúčastí uhradí.

Úhrada léčebných výloh se vždy vztahuje na veřejná i soukromá zdravotní zařízení. Co je ale důležité, cestovní pojištění se vztahuje i na úmrtí pojištěného na případný převoz ostatků.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x