Dovolená na Slovensku? To jsou Nízké a Vysoké Tatry nebo lázně s wellness

31. srpen 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2954 zobrazení  801 slov

Slovensko je země turisticky atrkativní, a to především kvůli horám. Největší oblibu mají Nízké a Vysoké Tatry a slovenské lázně.

Pohled na Tatrianskou Polanku ve Vysokých Tatrách. Foto: archiv Sorger.skPohled na Tatrianskou Polanku ve Vysokých Tatrách. Foto: archiv Sorger.sk

Mnozí z nás si rok co rok kladou jednu a tutéž otázku. Kam na letní nebo zimní dovolenou? Většina se vybere na dovolenou do nějaké cizí země. Láká je moře, exotika ... A co tak dovolená na Slovensku?

Reklama

Slovensko je rozlohou sice malá, avšak nádherná krajina, av oblasti cestovního ruchu má co svým návštěvníkům a turistům nabídnout. A i na Slovensku jsou ubytovací zařízení a hotely, které nabízejí služby v rekreačních střediscích na vysoké úrovni a za přijatelné ceny.

Nízké a Vysoké Tatry

Zde je jen pár tipů jaká místa si například vybrat, aby ta dovolená byla příjemná a hlavně podle představ.

Nízké a Vysoké Tatry určitě patří k těm nejnavštěvovanějším a jsou jedinečné a krásné v každém ročním období. Lákají návštěvníky svou majestátností a nádhernou přírodou a to nejen v létě ale i v zimě. Nabízejí skutečné nádherné zákoutí ale i množství sportovního vyžití od horské turistiky, cykloturistiky, horolezectví, horolezectví až po perfektně upravené lyžařské svahy.

Návštěvníci se mohou těšit na rozšiřující se nabídku wellnes zařízení v hotelech a cenově výhodných pobytových balíčků, jejichž součástí jsou i tzv. karty slev. Díky těmto kartám je dovolená cenově výhodnější a hosté prostřednictvím těchto karet mohou čerpat slevy až do výše 50% a to v AQAPARK, restauracích, lanovkách, ve wellness centrech a pod.

Představa ideální dovolené však nemusí souviset jen s horami a sportem. Strávit dovolenou na Slovensku můžeme i u vody. Záleží jen a jen na nás, jestli se vybereme na přehradu či jezera (Oravská přehrada, Liptovská Mara, Domaša, Zemplínská Šírava, Zlaté písky s další), termální koupaliště (např. Thermal park Bešeňová) nebo do aquaparků (Aquacity Poprad, Aquapark Tatralandia, Aquapark Senec).

V aquaparcích jsou k dispozici restaurace, kavárny, komplexy venkovních a vnitřních bazénů, z nichž většina využívá termální vodu a tak zde najdeme bazény relaxační i plavecké, dále různé atrakce pro děti jako skluzavky, tobogány, dětská hřiště, ale i wellness a relax centra nabízející různé druhy saun, masáže, vířivky.

Slovenské lázně

Relaxovat a na dovolenou můžeme například i v lázních, kterých je na Slovensku opravdu hodně a co do jejich počtu se Slovensko řadí k předním zemím světa.

Z těch nejznámějších jsou to například Piešťany (piešťanské minerální prameny pozitivně ovlivňují zejména na revmatická onemocnění a onemocnění pohybového aparátu). Nebo Rajecké Teplice, kde se léčí nemoci z povolání, duševní a nervové onemocnění a také onemocnění pohybového aparátu. Jsou tu i Bardejovské lázně, kde se zase léčí onkologická onemocnění, onemocnění zažívacího traktu, onemocnění močových cest. A lázeňská města jako Dudince, Vyšné Ružbachy, Turčianske a Trenčianske Teplice, Sliač, Smrdády a mnoho dalších.

Wellness a Spa

Další vynikající volbou jak příjemně strávit dovolenou na Slovensku je zakoupení si pobytu v jednom z mnoha wellness hotelů, které jsou vybavené wellness, spa a relax centry, jejichž součástí jsou bazény, sauny a které nabízejí různé druhy wellness a relaxačních procedur. Kvalita těchto hotelů a služeb je často vysoká i ve městech, které turistickým ruchem velmi nežijí.

Samozřejmě, že ne pro každého je ideální dovolenou pobyt v horách, u vody resp. v lázeňském městě nebo wellness hotelu a na své si přijdou i milovníci historie čehož důkazem je na Slovensku množství hradů, zámků, kostelů a pod. Slovensko je země, která se má opravdu čím pyšnit a jejíž krásy obdivuje v dnešní době i stále se zvyšující počet zahraničních turistů.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x