Dovolená v Turecku jsou památky i krásné pláže

19. leden 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  4498 zobrazení  355 slov

Turecko je pro turistiku velmi atraktivní zemí. Kromě Istanbulu se v posledních letech létá k moři na Tureckou riviéru.

Turecko se rozprostírá hned na dvou světových kontinentech - v Asii a v Evropě. Nachází se na Balkánském poloostrově a asijská část na poloostrově Anatolském.

Reklama

Turecký povrch je vysoce hornatý. Převažují zde pohoří a horské vyvýšeniny, které dosahují výšky v rozmezí 1000 až 2000 metrů. Na území Turecka jsou rovněž pohoří s nadmořskou výškou od 2013 do 5165 metrů nad mořem. Pobřeží omývají tři moře: Středozemní, Egejské a Černé. Napříč pobřežní oblastí, blízko Černého moře, se táhne hluboké rovinaté údolí.

Turecko je překrásná země, která oplývá fascinující krajinou, okouzlující panenskou přírodou, písečnými a kamenitými plážemi a starodávnými městy s bohatou historií a památkami. Destinace jako stvořená pro ideální dovolenou.

Na území Turecka se nalézá několik národních parků a mezi ty nejznámější bezesporu patří Köprülü, Olimpos, Aladaglar nebo Termessos. Jsou zde ideální podmínky pro horolezecké výstupy, pěší a vysokohorskou turistiku. Oblastmi protékají divoké řeky a říčky, které se dají běžně splavit raftu či kanoi. Ve zdejších jezerech a mořích se naskýtá možnost rybaření.

Ve východní části Anatolie se rozprostírá největší bezodtokové slané jezero Van Gölü. Na jihu leží nejhlubší a nejkřišťálovější jezero Salda Gölü a v severozápadní části je velmi oblíbené sladkovodní jezero Abant.

Na území Turecka se také nachází další okouzlující přírodní lokality jako např. věhlasná travertinové kaskády v Pamukkale, skalní útvary v Kappadocii, udolí Ihlara a Uchisar, skalní město Zelve, město Avanos.

V regionech Turecka jsou každoročně pořádány festivaly, společenské a sportovní akce. Nedaleko města Bofrum doporučujeme navštívit velký aquapark. Pro milovníky golfu jsou k dispozici golfová hřiště a samozřejmě proslulé turecké lázně.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x