Egypt je stále atraktivní destinací s památkami a Rudým mořem

24. říjen 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2176 zobrazení  521 slov

Egypt stále patří mezi vyhledávané turistické destinace. Kromě historických půamátek jako jsou pyramidy láká především na čisté vody Rudého moře.

Egypt je stále atraktivní destinací s památkami a Rudým mořemEgypt je stále atraktivní destinací s památkami a Rudým mořem

Egypt je jednou z nejlidnatějších zemí Afriky. Lidé ale většinou žijí u břehů řeky Nilu, a zbytek území je spíše nehostiinná poušť Sahary. Ta je velmi řídce osídlena.

Reklama

Lidé míří do Egypta především kvůli dovolené. Země se totiž chlubí památkami starověké civilizace. Patří sem například pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Na jihu Egypta se nachází město Luxor. Toto město skrývá početné starověké artefakty - chrámový komplex Karnak a Údolí králů.

Dovolená Egypt je proto stále atraktivní i přes souačasnou turbulentní politickou situaci v zemi. Protože je cestovní ruch je jedním z nejdůležitějších sektorů egyptské ekonomiky, Egypťané do této infrastruktury investovali.

Památky

Mezi hlavní turistická lákadlapatří tisíce let staré památky. Hlavní jsou především pyramidy a Velká sfinga v Gíze, chrám Abú Simbel ležící jižně od Asuánu, Karnacký chrámový komplex a Údolí králů nedaleko Luxoru.

Samozřejmě turisté míří i do hlavního města. Hlavní město Káhira láká turisty, kteří se rozhodli pro zájezdy Egypt na Egyptské muzeum či mešitu Muhammada Alího.

Rudé moře a letoviska

A je zřejmé, že Egypt by nebyl Egyptem, pokud by nemělo Rudé moře. Podvodní svět je úchvatný a last minute Egypt nabídky skutečně nadchnou. Právě na tuto destinaci se specializuje cestovní agentura NewTravel.cz.

Lidé, kteří touží po klidné dovolené, teple a slunci, si určitě vyberou ze známých letovisek jako je Hurghada, Šarm aš-Šajch či Taba. Právě tato místa v Egyptě navštíví ročně několik milionů turistů.

Rudé moře patří mezi korálová moře, takže už tímto je velmi atraktivní. Navíc vzhledem k tomu, že se nachází relativně nedaleko od Evropy, patří mezi nejnavštěvovanější potápěčská místa. Lákadlem jsou korálové útesy a bohatství podmořského života. Potápěče lákají nejen samotné korálové útesy, ale také vraky potopených lodí.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil