Egypt - oblast Rudého moře: Hurghada (I.) - Úvod, příjezd

14. duben 2007  Redakce MS   Destinace  2526 zobrazení  784 slov

Cestopis je psán stručnou formou a snaží se popsat sedm dní pobytu na pobřeží Rudého moře. Egypt je africkou zemí a vyhledávaným turistickým lákadlem. Nabízí krásné čité a průhledné Rudé moře s nádhernými korálovými útesy. A samozřejmě starověké historické památky - Káhira, Luxor, Gíza apod.

A samozřejmě starověké historické památky - Káhira, Luxor, Gíza apod. Pobyt autora v Hurghádě se konal na konci listopadu roku 2005. Teplota se v tomto ročním období pohybovala lehce pod 30 stupňů Celsia.

Reklama

Týden u Rudého moře

Přijíždíme do Hurghady. Nacházíme se před hotelem, ještě nevíme, co od toho čekat. Najednou v recepci bere naše zavazadla jeden z nosičů a směřuje k našemu pokoji. A to tedy bylo překvapení. Horší pokoj jsme nezažili. Ještě k tomu nosič chce dolar a drze si o něj říká. Protentokrát ho dostal. Pro tuto chvíli jsme se s tímto pokojem smířili. Naše první cesta v Hurghadě směřovala k moři. Tam bylo dost větrno.

Návrat na tenhle pokoj byl poslední. Když jsme ho znovu viděli, tak jsme to už prostě nevydrželi. Ihned jsme si vyžádali jiný pokoj někde jinde. A povedlo se. Jeden z majitelů hotelu nás vzal a zašel s námi na jiný "room". Tu už bylo jiné. S tím jsme už byli spokojeni.

Ještě v tento den večer jsme zašli do města a to byl další údiv. Pokřikující lidé přes silnici, jezdící minibusy co jejich řidiči troubili i pokřikovali, k tomu arabský zpěv z mešit Orientovat se, to je těžké. Ale naším cílem bylo vyměnit si peníze.

Najít směnárnu bylo také hodně těžké. Sice v některých hotelech tato služba nabízena byla, ale bylo to moc složité. Nakonec po dlouhé cestě, poté co za námi šlo několik místních Arabů , jsme našli hotel Hilton. Tam transakce probíhala bez potíží, navíc jsme zhlédli luxusní halu hotelu i několik bazénů. Když jsme se vrátili na náš hotel, tak jsme stihli akorát tak dojít na večeři. Po ní jsme se vrátili na hotel.

Druhý den v Egyptě byl pro nás také zajímavý. První byla snídaně, poté naše cesta směřovala na pláž. Tam už se scházeli ostatní lidé na lehátkách pod slunečníky. Místní obchodníci nabízejí jak zajímavou projížďku na lodičce se skleněným dnem tak šlapadlo a další atrakce. Lodička se skleněným dnem byla dost žádaná. I my jsme se s ní projeli třikrát.

Ovšem náš druhý den měl jiný cíl. Seznámit se s místním Rudým mořem. Na plážích jsou dlouhá mola a na jejich koncích se dá vykoupat lépe než na začátku, protože moře je dlouhou dobu mělké. A to na všech místech v Hurghadě. K tomu je čistě průhledné a je tedy vidět každý pohyb na dně. Když dorazíte poprvé k molu, uvidíte na hladině velké množství lidí, kteří šnorchlují. Je to nejlepší atrakce u tohoto moře, navíc živočichy lze vidět už blízko od břehu. Ale pozor na mořské ježky. Těch je tu požehnaně. K tomu někteří mají až údivnou velikost. A to už kousek od břehu. Po denních zážitcích u moře následovala každodenní procházka městem.

Někteří lidé tvrdí, že město není moc záživné, ale přesto každý tu najde to, co chce. Velkým zážitkem je pozorování egyptských obchodníků. Nabízejí všelijaké zboží od postaviček faraónů až po hedvábné šátky. Navíc jejich přístup je dost zarážející. V obchodě je jen jeden člověk a venku před ním se nachází tlupa naháněčů.

Stačí kolem nich projít a těžko jen se setřásávají. Dokud něco nekoupíte na vás pořád budou tlačit a ukážou vám další jejich finty. Někdy je to dost nepříjemné. Když jsme se jich zbavili zašli jsme do jedené cestovní kanceláře nedaleko od hotelu Geisum a Sand Beach. Tam totiž jedna Češka zpracovává výlety. My jsme si objednali výlet do pouště a do hlavního města Káhiry.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil