Itálie je dovolenkářským rájem s mnoha známými letovisky

24. duben 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2883 zobrazení  760 slov

Itálie je turistická země s obrovským množstvím historických památek. Poloha země na Apeninském poloostrově ale nabízí kromě moře i hory.

Itálie se rozprostírá na Apeninském poloostrově v jižní části Evropy. Je ideální destinací nejen pro letní, ale i pro zimní dovolenou.

Reklama

Itálie je klasickou evropskou zemí cestovního ruchu. Je rozčleněna do 104 provincií seskupených do 20 regionů. Je to země historických památek na každém kroku. Antický Řím a italská renesance zásadním způsobem ovlivnily evropskou civilizaci. A i současná Itálie ovlivňuje dnešní svět svojí osobitou kulturou, módou a životním stylem.

Země má četnou rozdílnost v reliéfu krajiny, rozmanitou faunu a flóru. Bělavé ledovce a zelená údolí přímo zvou k procházkám s překrásnými výhledy. Ze severu se Alpy pozvolna svažují do rozlehlé Pádské nížiny, přecházejí u Ligurského moře v Apeniny, které tvoří páteř Apeninského poloostrova.

Směrem na jih je podnebí teplejší, obloha modřejší a lidé veselejší a přátelštější. V oblasti Jaderského moře se nachází vyhledávaná přímořská letoviska s nádhernými a rozlehlými plážemi, které se pozvolně svažují do moře.

K Itálii patří i dva větší ostrovy - Sardinie, kamenitý ostrov, žijící stále tradičním způsobem pastevců. A Sicílie, zvláštní mikrosvět zemité, neokázalé krásy italského venkova. Proslulostí mezi desítkami malých ostrovů a ostrůvků vynikají Ischia, Capri i rozlehlá skupina sopečných Liparských ostrovů s vulkanickými ostrůvky Lipary, Vulcano a Stromboli.

Oblíbená letoviska

Bibione je velmi oblíbené přímořské letovisko, ležící východně od Benátek. Je ideálním místem pro dovolenou nejen pro rodiny a jednotlivce, ale i pro školní kolektivy a skupinové zájezdy. Osm kilometrů dlouhé a 200 m široké písčité pláže se pozvolna svažují do moře, jehož voda má pro svůj vysoký obsah jodu a soli léčivé účinky.

Lignano je další z oblíbených letovisek na břehu Jaderského moře. Leží 100 km východně od Benátek a necelých 10 km od Bibione. Patří mezi jedno z nejhezčích a nejznámějších turistických center, která jsou rozeseta jako šňůra perel vinoucí se od Benátek až po Terst.

Alba Adriatica je letovisko s krásnou promenádou lemovanou palmami, piniovými háji a kvetoucími oleandry. Je ideálním místem pro projížďky na kole, kolečkových bruslích nebo na pěší procházky. Široké písčité pláže v Alba Adriatice patří k nejčistějším a nejkrásnějším v této oblasti.

San Benedetto, město s dlouhou tradicí turismu, je proslulé velkým množstvím palem (přes 5 tisíc), které mu dává nezaměnitelný tropický ráz. Téměř 6 km dlouhá palmová promenáda je z jedné strany lemována širokými písčitými plážemi, z druhé strany množstvím hotelů, kaváren, restaurací a obchodů. Výhodná poloha umožňuje navštívit památky i přírodní krásy střední Itálie - věčné město Řím, proslavená poutní místa Assisi a Loreto, unikátní renesanční skvost Urbino či jeskyně Frasassi.

Díky výhodné poloze u Jaderského moře na úpatí hory Tortoreto Alto je Tortoreto jedním z hojně navštěvovaných italských přímořských středisek. Zdejší 4 km dlouhá pláž a čisté moře přitahují již od třicátých let množství italských i zahraničních turistů.

Riccione je významné italské letovisko v oblasti Rimini, často je nazýváno jako "zelená perla Jadranu". To Rimini je přímořské letovisko s dlouhou turistickou tradicí, která se počítá od roku 1843, kdy zde byly vybudovány první lázně. Leží asi 180 km jižně od Benátek. Město má antický původ a dodnes se zde dochovala řada římských a středověkých památek. Rimini je vyhlášeno svým rušným životem a k atmosféře neoddělitelně patří typické pizzerie, kavárny a diskotéky pulzující životem až do pozdních nočních hodin.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil