Itálie není jen Toskánsko či Kalábrie

13. únor 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2987 zobrazení  702 slov

Itálie je rozmanitá země a je všeobecně známý rozdíl mezi Severem a Jihem. Země na Apeninském poloostrově je složena z 20 regionů.

Itálie pro turisty nabízí snad vše, co si lze představit. V zimním období se jezdí do Alp, do Dolomit. Na jaře začínají poznávací výlety do italských měst, které lákají na památky. Léto je pak obdobím pro radovánky u moře.

Reklama

Itálie se skládá z dvaceti regionů: Mezi nejznámější patří Piemonte, Liguria, Toscana (Toskánsko), Veneto, Lombardia, Emilia - Romagna, Abruzzo či Calabria (Kalábrie).

Piemonte

Region se nachází v severní Itálii. Má především venkovský charakter. Většinu rozlohy zabírají Alpy. Hlavním městem oblasti je Torino (Turín). V jižní části se rozprostírá Pádská nížina. Region je charakteristický pěstováním obilí a rýže. Nacházejí se zde rovněž vinice. Oblíbené k návštěve je i jezero Lago Maggiore.

Lombardie

Zájezdy Itálie jsou často vypravovány do Milána (Milano). Dalšími významnými místy jsou Bergamo, Cremona, Mantova, Pavia. Je to zároveň alpský region s jezery. Velkou část zaujímá Pádská nížina, na jihu se nachází jedna z nevětších průmyslových oblastí.

Ligurie

Dovolená Itálie je ideálí u Ligurského moře. Dlouhý územní pás u Ligurského moře. Pobřeží je skalnaté s malými oblázkovými plážemi. Hlavním městem je Janov (Genova). V regionu se nacházejí malebná městečka s barevnými domy. Oblast se dělí na dvě části - Riviera di Ponente na západě a Riviera di Levante na východě. Mezi nejzajímavější místa patří San Remo, Imperia, Cinque Terre ale také samotný Janov.

Toskánsko

Toskánsko je atraktivní zemí. Nachází se zde města jako Florencie (Firenze), Siena nebo Pisa. Vedle významných historických měst jsou pro region typické mírné kopce s vysokými cypřiši.

Emilia - Romagna

V severní části Itálie je region Emilia - Romagna. Ten se nachází v oblasti Pádské nížiny a odděluje hornatý sever od teplého jihu. Hlavním městem je Bologna, která je dnes hlavní dálniční křižovatkou. Dalšími zajímavými městy jsou Parma, Piacenza, Ravenna nebo Ferrara. Severní částí protéká samotný Pád (Po), který tvoří u Jaderského moře deltu. V Emilii-Romagni se nachází jedno z nejznámějších italských letovisek - Rimini.

Abruzzo

Last minute Itálie jako dovolenkový ráj je region Abruzzo, ve střední Itálii. Hlavním městem je L´Aquila. Region je především hornatý, prochází jím nejvyšší část Apenin. Kolem břehu Jaderského moře se táhne úzká nížina s písčitými plážemi. Na pobřeží se nacházejí oblíbená letoviska: Giulianova, Silvi Marina, Pineto, Pescara a Ortona. Oblast Abruzzy a jižní část Marche bývají často označovány jako palmová riviéra.

Kalábrie

Kalábrie se nachází v jižní části Apeninského poloostrova, u Jónského a Tyrhénského moře. Oblast je hornatá, kolem pobřeží místy nížinatá. Hlavním městem je Catanzaro. Pro tuto oblast je typické pěstování papriky a rajčat.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil