Italské Dolomity nabízejí atraktivní lyžařská střediska

7. září 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3500 zobrazení  566 slov

Lyžování v Itálii je oblíbené a cenově výhodné. Alpy jsou atraktivní a střediska s komfortními sjezdovkami a lanovkami.

Itálie není jen zemí, kam se jezdí na letní dovolenou k moři. Země na Apeninském poloostrově nabízí i zajímavá střediska pro lyžování v zimě. Italské Alpy se pyšní zejména Jižním Tyrolskem (Südtirol), ale také Trentinem, Venetem a Friuli Venezia Giulia.

Reklama

V Jižním Tyrolsku se nachází 30 lyžařských středisek. Většina z nich je součástí dvou velkých lyžařských sítí. Láká Ortler Skiarena či Schnalstal/Val Senales. Známé je Dolomiti SuperSki, které zahrnuje skoro celé území Dolomit.

Jižní Tyrolsko

Lyžařské zájezdy Itálie jsou oblíbené. Například údolí Tauferer Ahrntal je lákavé tím, že je uzavřené na jedné straně hlavním hřebenem Alp a na druhé Dolomity. Sulden/Solda a Trafoi je zase lyžování v Itálii na střeše Jižního Tyrolska. Oblast Ortler v srdci národního parku Stilfserjoch/Passo dello Stelvio je obklopena hned 14 třítisícovými vrcholy.

Obereggen jsou úchvatné přírodní scenerie. Nelze se tedy divit, že Latemar jako masiv Dolomit byl zapsán do seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Hochpustertal/Alta Pusteria je zimní požitek pod masivem Drei Zinnen. Lyžování na ledovci ve výšce nad 3200 metrů lze ve Schnalstal/Val Senales. Nachází se v blízkosti města Meran/Merano. Oblíbenou lyžařskou jedničkou je Kronplatz/Plan de Corones.

Trentino

Horský průsmyk Passo del Tonale je zárukou lyžování s perfektními sněhovými podmínkami. Údolí Slunce - Val di Sole - se nachází mezi horskými masívy Cevedale, Presanella a Brenta. Perlou celého dolomitského masívu je zejména Madonna di Campiglio. Úchvtané je i prostorné údolí Valle di Non.

Monte Bondone znamená nejen sjezdové lyžování, ale také běžky. Pěkná je náhorní rovina Folgaria, Lavarone, Luserna. Obdivovat krásnou přírodu lze v horském středisku Lagorai, která zahrnuje celou východní Valsuganu a Tesino. Známé a populární je Val di Fiemme. V samém srdci východních Dolomit leží údolí Val di Fassa, vklíněné mezi horami Roda di Vael, Catinaccio, Sassolungo, Sella a Marmolada.

Veneto

Marmolada je díky své velkoleposti nazývána Královnou Dolomit. Lyžařské středisko Arabba leží ve výšce 1610 m a je nejvyšším střediskem v Dolomitech. Cortina d´Ampezzo je určitě nejznámějším lyžařským střediskem Dolomit. To Civetta je největší lyžařské středisko provincie Veneto. Naopak lyžařské středisko Sappada se nachází poblíž italsko-rakouských hranic.

Friuli Venezia Giulia

Lyžařská oblast Piancavallo byla velmi promyšleně a pečlivě navržena. V blízkosti rakousko-slovinských hranic je malé alpské městečko Tarvisio. Středisko je propojeno se sousedním areálem Sella Nevea.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x